5.7 °C

BLIZU LIGE ŠAMPIONA 02. 03. 2013. 21:02   >>  20:55 0

BLIZU LIGE ŠAMPIONA

Bundes liga: Preokret Leverkuzena

Štutgart je dugo vodio u Leverkuzenu, ali su „farmaceuti“ uspjeli da preokrenu i slave sa 2:1. Utakmicu na "Baj Areni" obelježili su penali, po jedan na obije strane.

Prvi je dosuđen već u 11. minutu. Volšajd je oborio Vedada Ibiševića, a bosanski internacionalac je bio siguran iz kaznenog udarca i gosti su se radovali.

„Švabe“su držale vođstvo sve do 83. minuta. Nakon centaršuta Hegelera Molinaro je igrao rukom u svom kaznenom prostoru, a strijelac sa penala za domaće bio je Štefan Kisling - 1:1. Taj momenat bio je ključni za ovaj meč. Domaćini su ohrabreni izjednačenjem jurnuli ka golu Ulrajha i već u 86. minutu uslijedio je potpuni preokret.

Jedan vazdušni duel Ulrajha i Kislinga odlično je ispratio Lars Bender i poslao loptu u mrežu za konačnih 2:1.

Ovim trijumfom Leverkuzen je nastavio trku za Dortmundom za drugo mjesto u Bundesligi i plasman u Ligu šampiona, dok je Štutgart ostao u donjem dijelu tabele.