21. 08. 2014. 22:36   >>  23:07

PREOKRET PARTIZANA

Trabzon prejak za Rostov, sjajni Dinamo

Večerašnje utakmice kvalifikacija za Ligu Evrope donijele se zanimljiv fudbal i mnogo uzbuđenja. Trabzon je sa po jednim golom u svakom poluvremenu savladao Rostov koji predvodi Miodrag Grof Božović 2:0. Dinamo je gotovo završio posao u Rumuniji protiv Pertolula 3:2, Partizan je preokretom savladao Nefči (od 0:2, do 3:2). Split je odolio Torinu 0:0, Rijeka u finišu slomila otpor Šerifa 1:0, dok je Sarajevo u goleadi poraženo na "Koševu" od Borusije Menhengladbah 3:2. Nakon preokreta slavio je i Totenhem na Kipru, PSV je zabilježio minimalac protiv Šahtjor Soligorska 1:0, isto kao i Real Sosijedad protiv Krasnodara, Omonija je iznenadila Dinamo Moskvu 2:2, baš kao i rumunska Astra Lion 2:1....

Trabzon nije imao problema protiv Rostova. Vodeći gol postigao je Međani u 37. minutu, a konačan rezulta postavio je Oskar Kardozo u 73. minutu Ruse.

Dinamo Zagreb je napravio džinovski korak ka Ligi Evrope, pošto je savladao Petrolul u gostima 3:1.“Modri“ su poveli  u 29. minutu iz penala preko Čopa,  Tamuz u poslednjem minutu poluvremena izjednačio.

Heroj hrvatskog šampiona Čop je pogodio i u 80. minutu što je presudan momenat, a Mačado je u šestom minutu nadoknade potvrdio pobjedu 3:1.

Partizan je, baš kao protiv Ludogoreca gubio 0:2, ali je ovaj put kompletirao preokret. Gosti su dali dva autogola, a majstorski gol postigao je naš Petar Grbić, za 2:2.

Heroj Rijeke bio je Leovac koji je pogodio pet minuta prije kraja 1:0. Sarajevo se hrabro suprostavilo bundesligašu, ali je Hrgota sa dva gola trasirao put ka pobjedi Borusiji 3:2. Split je nastavio da sanja, isprsio se i pred Torinom i izborio 0:0.

Totenhem je u Limasolu jedva izašao na kraj sa AEL-om. Domaći su vodili golom Adriana u 14. minuti, ali su gosti iz Londona došli preokrenuli u posljednjih petnaestak minuta. Soldado je u 74. poravnao, a isti igrač je u 80. asistirao Kejnu, koji je donio trijumf “Sparsima“.

Karabah je uspio da ostane neporažen protiv holandskog Tventea 0:0, pa će odluka o putniku u Ligu Evrope pasti u revanšu.

Omonija je iznenadila moskovski Dinamo, na kraju je bilo 2:2. Samba i Butner su pogađali za Ruse, Lobjanidze i Fofana za Kiprani su dva  puta vodili (Lobjanidze i Fofana), ali su Dinama poraza spasili Samba i Butner.

PSV se dosta mučio protiv Šahtjora Soligorska, a otpor gostiju slomio je preko Mahera u 59. minutu.  To je bio i konačan rezltat.

Sent Etjen je poražen od Kardemira, a heroj turskog predstavnika bio je Kumbela, koji je pogodio u 60. minutu. Lion je poražen od Astre, iako je poveo golom Malbranka. Ipak, sve se srušilo u posljednjih 20 minuta, kada su za goste pogodili Fatai i Budesku.

Finski HJK Helsinki je nakon preokreta stigao do trijumfa nad Rapidom iz Beča 2:1..

Legija je minimalno slavila na gostovanju u Kazahstanu protiv Aktobea 1:0, a jedini gol u meču dao je Duda u 48. minutu.

I drugi predstavnik Kazahstana poražen je kod kuće. Viljareal je opravdao ulogu favorita i pobijedio 3:0 Astanu. Strijelci su bili Kani, Đovani Dos Santos i Mario  Gaspar.