14. 09. 2014. 23:09 >> 23:08

DRUGA POBJEDA ROSONERA

Goleada u Parmi: Milan slavio 5:4

Nevjerovatnu utakmicu odigrali su večeras Parma i Milan u drugom kolu italijanske Serije A, gosti su upisali pobjedu rezultatom 5:4.

I večeras, kao i uvijek u duelima ova dva tima, bilo je dosta prekida, kartona, ali i dosta golova. Milanezi su, na kraju, došli do druge pobjede pod palicom novog trenera, proslavljenog Filipa Inzagija.

Nakon 25 minuta međusobnog „ispitivanja“, meč je, praktično, krenuo „punom parom“. U 25. minutu Đakomo Bonaventura, na asistenciju Honde, pogađa za 0:1.

Dva minuta kasnije, Parma je izjednačila, kada je loptu glavom u mrežu bivšeg kluba poslao iskusni Antonio Kasano.

Još dva gola Milana do kraja poluvremena. Abate je centrirao u 37. minutu, a Honda glavom loptu poslao pod prečku. U samoj završnici prvog dijela Lukareli je skrivio penal, Žeremi Menez siguran sa 11 metara za 3:1 u korist gostiju.

Domaći su, u šestom minutu nastavka, preko Felipea smanjili na 2:3.

U 58. minutu štoper gostiju Bonera, mora u svlačionicu zbog dva žuta kartona.

S igračem manje, Milan postiže i četvrti gol. Najdžel de Jong je pogodio u 68. Minutu, ali tu nije bio kraj. U 73. minutu Lukareli smanjuje na 4:3.

U 77. minutu Felipe dobija drugi žuti, pa su snage na terenu bile izjednačene.

I kad se činilo da više neće biti golova, Menez postiže eurogol u 79. Minutu za Milanovih 5:3. Autogol De Šilja u 89. minutu vratio je Parmi nadu da u šest minuta nadoknade može izbjeći poraz, ali je, na kraju, ostalo 4:5.