18. 09. 2014. 23:08 >> 23:35

POBJEDE FIORENTINE I EVERTONA

Sevilja rutinski, preokret Napolija

Odigrane su i preostale utakmice prvog kola Lige Evrope, u grupama G do L. Branilac trofeja Sevilja bez problema savladala Fejnord 2:0, Napoli preokrenuo protiv Sparte iz Praga 3:1. Fiorentina takođe uspješno krenula u ovogodišnju kampanju, u Firenci pao Gengamp 3:0, a ubjedljive pobjede ostvarili Everton, PAOK I Steaua. Lijepa vijest stigla je iz Lila - Marko Baša se vratio na teren nakon povrede i odigrao cijeli meč za svoj klub protiv Krasnodara.

Već nakon pola sata igre Sevilja je imala 2:0. Oba gola pala su iz prekida, prvo je pogodio Kričovijak nakon odličnog ubacivanja Delofeua.

Isti igrač je namjestio i drugi gol, ovog puta je strijelac bio Mbia za sigurnih 2:0 na poluvremenu.

Do kraja susreta se rezultat nije mijenjao.

U istoj grupi Standard je bio bolji od Rijeke 2:0. Domaći su meč prelomili u posljednjih 15 minuta. Cimana je u 73. minutu doveo Standard u vođstvo, a pobjedu je osigurao Vinicijus.

Husbauer je u 14. minutu šokirao Napulj. Međutim, nije se mnogo čekalo na izjednačenje pošto je u 23. minutu Iguain poravnao sa bijele tačke.

Na početku drugog poluvremena Napoli je preokrenuo. Asistenciju Iguaina koristi Mertens, a konačnih 3:1 postavlja svojim drugim Mertnes deset minuta prije kraja.

Jang Bojs je u Bernu je lako izašao na kraj sa Slovanom iz Bratislave. Švajcarski tim poveo je već u 5. minutu golom Lecjaksa, da bi nakon pola sata igre Stefen udvostručio vođstvo.

U nastavku još tri gola domaćih. Nuzolo u 63, pa Nikci i na kraju rezervista Hoaru u 92. minutu su kompletirali “petardu“.

U Grupi K, Fiorentina se poigrala sa Gengampom, a redom su pogađali Vargas, Kvadrado i Bernandeski.   PAOK  je brojao do šest u duelu sa Dinamom iz Minska - 6:1! Crnogorski reprezentativac Nemanja Niklić pogađao je i svoju i protivničku mrežu!

Duel između Evertona i Volfsburga je trebao da bude derbi, ali je engleski premijerligaš dominirao i slavio je sa 4-1.

U istoj grupi,  francuski Lil nije uspio da savlada Krasnodar pred svojim navijačima - 1:1. Marko Baša je odigrao cijeli meč!

U Grupi J kijevskog Dinama je razbio Rio Ave  u Portugalu 3:0, a Steaua je deklasirala  danski Alborg - 6:0!

U Grupi L, Legija je golom Miroslava Radovića srušila Lokeren 1:0, dok je Trabzon slavio na gostovanju Metalistu 2:1.