19. 10. 2014. 16:07 >> 18:17

1.CFL, 11. KOLO

Pobjeda Budućnosti u Golubovcima

Fudbaleri Budućnosti pobijedili su danas u Golubovcima ekipu Zete 2:1 (1:1), u posljednjoj utakmici 11. kola Telekom Prve crnogorske lige.

To je četvrti uzastopni poraz Zete, koja je bez pobjede na posljednjih osam prvenstvenih utakmica.

Budućnost je upisala sedmi trijumf i zahvaljujući boljoj gol razlici ponovo se vratila na treće mjesto na tabeli.

Domaćin je poveo golom Miljana Vlaisavljevića u 40. minutu.Izjednačio je Miloš Bakrač u 45, a pobjedu ekipi Budućnosti donio je Aleksandar Vujačić u 57. minutu.

Vlaisavljević je još dva puta bio u prilici da se upiše u strijelce u 17. i 37. minutu, ali je golman Budućnosti Damir Ljuljanović bio siguran. Odlično je reagovao i nakon prilika Petra Orlandića u 21. i Stefana Vukčevića u 45. minutu.

Najbolji strijelac Budućnosti Admir Adrović imao je zicer u 12. minutu, ali je golman Zete Danijel Petković odlično reagovao i spriječio ga da postigne gol.

Na jučerašnjim utakmicama postignuti su sljedeći rezultati: Grbalj - Sutjeska 2:0, Rudar - Mladost 0:0, Lovćen - Mornar 3:1, Mogren - Petrovac 1:3 i Bokelj - Beran 1:1.

Sutjeska je, nakon 11. kola i odigrane trećine šampionata, prva na tabeli sa 25 bodova, koliko ima i drugoplasirani Rudar sa slabijom gol razlikom.

Budućnost i Mladost osvojili su po 23, a Lovćen i Petrovac po 19 bodova.

U narednom kolu, 25. oktobra, sastaće se: Berane – Mornar, Lovćen – Mladost, Rudar – Sutjeska, Grbalj – Petrovac, Mogren – Budućnost i Zeta – Bokelj.