19. 10. 2014. 16:32 >> 18:58

AUTOGOLOVI PRESUDILI KPR-u

Trijumf Liverpula u dramatičnom finišu

Fudbaleri Liverpula došli su do nevjerovatne pobjede, zahvaljujući autogolovima igrača Kvis Park Rendžersa.

Uz dosta muke i sreće, ekipa Brendana Rodžersa je osvojila tri boda na "Loftus Roudu". U prvom poluvremenu domaći fudbaleri su imali mnogo bolje prilike, ali je gol "redsa" spašavao Minjole, ali i prečka je bila saveznik gostiju.

Do odlaska na odmor nije bilo golova, ali u nastavku čak pet, čak četiri u posljednjih šest minuta.

Poveo je Liverpul u 67. minutu, autogolom štopera domaćih Ričarda Dana, koji je tako postao prvi igrač sa dvocifrenim brojem postignutih autogolova u istoriji Premijerlige.

Krenuo je potom KPR po izjednačenje, a do njega su stigli u 87. minuti, preko Eduardo Vargasa.

Međutim, Liverpul je stigao do novog vođstva u 90. minutu, kada je Kutinjo pogodio za 2:1. Popularni "policajsci" imali su snage da odgovre i u drugom minutu nadoknade Vargas postiže svoj drugi gol i ponovo poravava rezultat.

Ipak, gosti su do pobjede ošči novim autogolom domaćih. U zadnjim sekundama meča, Sterling je izašao sam ka golu domaćih, uputio loptu ka Baloteliju koji je bio na drugoj stativi, a Kaulker je ubacio svoju mrežu.

U drugom meču današnjeg programa Premijer lige,, Stouk je pred svojim navijačima savlaao Svonsi sa 2:1.

Gosti su poveli u 34. minutu, golom Vilfreda Bonija iz penala. Stouk je uspio do poluvremena da izjednači, u nastavku da dođe do trijumfa.

Preokret su donijeli Čarli Adam iz penala u 43. minutu, a u 76. gol vrijedan tri boda postigao je Džonatan Volters.