23. 10. 2014. 23:04 >> 23:34

PORAZ DINAMA

"Poker" Bešiktaša u Humskoj, kiks Intera

Bešiktaš je protutnjao Beogradom, savladao Partizan lakše od očekivanog 4:0 i sada ima pet bodova iz tri utakmice. Sa druge strane, "crno-bijeli" su doživjeli drugi uzastopni poraz nakon startog remija sa Totenhemom. Ovo je bio najubjedljiviji poraz Partizana kod kuće u istoriji evropskih takmičenja! Dinamo je izgubio na gostovanju Salcburgu 4:2. Inter razočarao, pošto je odigrao samo 0:0 sa Sent Etjenom na "Meaci", a sigurni su bili Menhengladbah, Torino, Totenhem, Viljareal...

Partizan je doduše dobro otvorio meč, imao nekoliko dobrih pokušaja, ali ih jepresjekao gol Kavlaka u 18. minutu.

U posljednjem minutu prvog dijela prednost je udvostručio Demba Ba, nakon čega su se momci Marka Nikolića praktično predali.

U 52. minutu gol je postigao Ozjakup, a konačan rezultat postavio je Tere dva minuta kasnije.

Poput Partizana, poražen je i Dinamo iz Zagreb, istina nešto podnošljivije od Salcburga sa 4:2.

Austrijanci su vodili i sa 4:0 (het-trik Alana, upisao se i Ramaljo). Austrijski tim se tako popeo se na čelo tabele, ispred Seltika koji je jedva izašao na kraj sa rumunskom Astrom sa 2:1.

Totenhem je razbio Asteras (5:1)na "Vajt Hart Lejnu" a domaći su sve  riješili u prvom poluvremenu, da bi do kraja napunili mrežu Grka.

Meč je obilježio Erik Lamela koji je popularnom "rabonom" sa 16 metara zatresao mrežu! Argentinac je dao još jedan, a Hari Kejn je postigao het-trik.

Čast gostiju spasio je Barales u finišu meča, kada je pogodio iz slobodnjaka koji je branio Kejn, pošto je Ljoris dobio direktan crveni karton.

Torino je lako pobijedio Helsinki 3:1, a istim rezultato je slavio i Viljareal protiv Ciriha.

Inter i Sent Etjen odigrali su meč bez golova, pa su Milanezi tako prenijeli krizu iz prvenstva u Ligu Evrope.

Borusija Menhengladbah potvrdila je sjajnu formu ubjedljivom pobjedom nad Apolonom od 5:0.