20. 12. 2014. 22:35 >> 22:38

KRALJEVSKI

Real šampion svijeta!

Šampion Evrope, najtrofejniji svjetski klub, Real Madrid osvojio je titulu šampiona svijeta, pošto je u Maroku u finalu pobijedio argentinski San Lorenco 2:0.

Real je do titule došao bez većih problema. Madriđani su golovima Serhija Ramosa u finišu prvog i Gareta Bejla na otvaranju drugog poluvremena (uz veliku pomoć golmana Sebastijana Torika) došli do 18. internacionalnog trofeja i izjednačili se sa Milanom i Bokom juniors, na vrhu liste najtrofejnijih svjetskih klubova.

San Lorenco je, doduše, ponosno ušao u okršaj sa šampionom Evrope, ali je bilo evidentno da je klasu "merengesa" nemoguće neutralisati.

Real je, baš kao u polufinalu protiv Kruz Azula, utakmicu prelomio golom iz prekida - Toni Kros je izveo korner, a Serhio Ramos lako nadmudrio veterana iz Kolumbije Marija Jepesa i donio prednost Špancima.

U 51. minutu je Isko poklonio fantastičnu asistenciju Bejlu, ovaj slabo šutirao lijevom nogom, ali je pogodak bio neminovan, jer je Toriko dozvolio da mu se lopta kroz ruke dokotrlja do mreže.

Real je tako stigao do četvrtog trofeja u 2014. godini (nakon Kupa kralja, Lige šampiona i Superkupa Evrope), ali i nastavio fenomenalan niz, jer mu je ovo bila 22. vezana pobjeda u svim takmičenjima u sezoni.

Treće mjesto na Svjetskom kupu u Maroku osvojili su fudbaleri Oklend Sitija, koji su poslije jedanaesteraca savladali meksički Kruz Azul.

Regularni dio meča završen je rezultatom 1:1. Australijanci su došli do prednosti u sudijskoj nadoknadi vremena prvog poluvremena preko Vrajsa, Kruz Azul je poravnao u 57. minutu, golom Žoa Rohasa.

Penal rulet pripao je Oklendu, a ukupan rezultat nakon jedanaesteraca bio je 4:2.