15. 02. 2015. 23:15   >>  16. 02. 2015. 00:20

ŠAMPION GUBI KORAK

Atletiko razočarao u Vigu

Fudbaleri Atletiko Madrida poraženi su večeras u Vigu od domaće Selte, rezultatom 0:2.

Branilac titule polako gubi korak za vodećim dvojcem na tabeli Primere, Real Madridom i Barselonom, koji su u 23. kolu bili sigurni protiv Deportiva La Korunje, odnosno Levantea.

Ekipa Dijega Simeonea večeras nije bila na nivou, djelovala je potpuno bezidejno protiv desetoplasiranog tima šampionata.

"Jorgandžije" su igrale dosta povučeno, više su bile koncentrisane na odbranu svog gola, dok je Selta tražila gol i bila konkretnija. Takva igra isplatila se domaćima u  nastavku.

Stub Atletikove odbrane Dijego Godin skrivio je penal u 58. minutu, a Duran Nolito je bio siguran sa bijele tačke.

Selti minimalno vođstvo nije bio dovoljno, nastavila je sa napadima, a Fabijan Oreljana je u 71. minuti postavio konačnih 2:0. Atletiko je nakon večerašnjeg poraza ostao trećeplasirani sa šest bodova manje od Barse, odnosno sedam od Reala, dok Selta sada ima 28 bodova i nalazi se u sredini tabele.

Rajo Vajekano je nakon tri vezana poraza uspio da dođe do pobjede protiv Viljareala koji se bori za plasman u Evropu. Madriđani su pred svojim navijačima slavili sa 2:0, golovima Buena u 51. i Kakute 63. minutu.

Ranije danas, Barselona je bila ubjediva protiv Levantea (5:0), a tri boda osvojila je i Valensija protiv Hetafea (1:0).