08. 04. 2013. 23:07 >> 23:17

AGERO PRELOMIO

Siti odnio bodove sa „Old Traforda“

Junajted nije dobio svoju osvetu za prošlogodišnji poraz od Sitija na „Teatru snova“ , kad su primili čak šest golova. Lidera Premijer lige je savladao gradski rival Siti 1:2, što je njegov drugi poraz kod kuće ove sezone.

Početak duela na Old Trafordu protekao je bez većih uzbuđenja, a prvu dobru priliku imao je Siti u 21. minutu, ali je Džons intervenisao ispred Teveza u petercu i otklonio opasnost. "Građani" su opet priprijetili preko Samira Nasrija, ali je njegov šut završio preko gola.

Šansa Junajteda čekala se do finiša poluvremena, kada je Rafael, nakon asistencije Van Persija, pogodio stativu.

Drugo poruvrijeme odmah je donijelo uzbuđenja. Nakon šest minuta nastavka Milner je, nakon greške legende Junajteda Rajana Gigsa, doveo goste u prednost. Njegov šut sa ivice šesnaesterca matirao je De Heu.

Navijači Junajteda nijesu dugo čekali na izjednačenje. U 58. minutu Van Persi je izveo prekid sa desne strane, a Džons na drugoj stativi pogodio loptom u leđa Kompanija koji je tako nesrećno zatresao svoju mrežu.

U narednih dvadesetak minuta nije bilo uzbuđenja. Eekipe nijesu srljale, čekale su grešku rivala, a samo je bilo nekoliko pokušaja sa distance. Prvi je reagovao Mančini koji je pojačao napad., ubacajući u igru Serhija Aguera, umjesto Nasrija.

Izmjena se isplatila Italijanu nakon samo nekoliko minuta. Agero je Sitiju donio novu prednost, poslije sjajnog solo prodora u 79. minutu. Argentinac je  dva puta 'lomio' defanzivce Junajteda što mu je donijlo prednost, koju je on svojom brzinom maksimalno iskoristio.

Ferguson je morao da mijenja nešto na terenu, tako da je Havijer Ernanes zamijenio neprimjetnog Runija, koji se vratio u tim nakon dva meča pauze.

Ni izmjene nijesu promijenile stanje na terenu, Siti je uspio da zadrži prednost i odnese tri boda iz komšiluka.