29. 03. 2015. 20:16 >> 20:17
3

GIBRALTAR ZA ISTORIJU

Rutina Njemaca, preokret Albanije

Njemačka bez problema slavila na gostovanju Gruziji 2:0, Škotska očekivano deklasirala Gibrsltar, koji je postigao prvi gol u istoriji u takmičarskim mečevima, Albanija nakon preokreta srušila Jermeniju 2:1, dok je Sjeverna Irska trijumfom nad Finskom sa 2:1 napravili veliki korak ka Francuskoj.

Njemci su opravdali ulogu favorita, a oba gola pala su u finišu prvog dijela. Strijelci su bili Marko Rojs i Tomas Miler.

U ovoj grupi sastali su se i Škoti sa Gibraltarom, a meč će ostati upamćen po tome što je Gibraltar postigao prvi gol u svojoj istoriji što se tiče kvalifikacija za EP.

Ipak, Škoti su na kraju deklasirali rivala sa 6:1.

Jermeni su poveli u četvrtom minutu golom Movsisijana,  a u nastavku Albanija je krenula  na sve ili ništa. Hambartsumjan je 20 minuta prije kraja zaradio drugi žuti karton i ostavio saigrače na cjedilu.

Za četiri minuta Albanci su preokrenuli. U  77. minutu je izjednačio Mavraj, a u 81. je Gaši je donio pobjedu.

Rumunija je u grupi F savladala Farska Ostrva 1:0.  Čovjek odluke bio je Keseru.

U okviru iste grupe Sjeverna Irska je ostvarila još jednu pobjedu, , ovoga puta je bila bolja od Finske 2:1. Laferti je sa dva gola u pet minuta trasirao put ka pobjedi.

Sadik je u sudijskoj nadoknadi samo ublažio poraz Finaca.