fscg.me

02. 05. 2015. 21:35 >> 21:30

UEFA TURNIR

Poraz kadeta od Albanije

Kadetska reprezentacija Crne Gore poražena je od selekcije Albanije rezultatom 3:1 u prvom kolu UEFA razvojnog turnira.

Izabranici Borisa Miličkovića nisu uspjeli da na današnjem susretu nametnu svoj ritam igre i dođu do boljeg rezultata u duelu sa domaćinom turnira.

Albanci su do prednosti došli u 23. minutu preko Kendezija koji se nakon odličnog ubacivanja iz drugog plana našao sam ispred Milovića i rutinskim udarcem poslao loptu iza njegovih leđa. Sedam minuta kasnije isti igrač je još jednom bio na pravom mjestu i duplirao prednost svog tima - njegovom pogotku prethodio je odličan udarac Cikanija.

Do odlaska na odmor naša selekcija je zaprijetila preko Krstovića koji nije uspio da kruniše odlično dodavanje Marušića u 35. minutu - naš napadač pogodio je protivničkog golmana umjesto mreže.

Treći pogodak za domaćina postigao je Jahori koji je u 64. minutu pobjegao Jablanu a zatim zaobišao Milovića i pogodio nebranjenu mrežu.

Jedini pogodak za naš tim postigao je Krstović u 68. udarcem glavom nakon kornera.

"Krenuli smo dobro, započeli utakmicu kako treba ali smo previše lako primili golove. Prvi pogodak došao je nakon auta, drugi nakon udarca i gužve u našem kaznenom prostoru. Kod 2:0 imali smo veliku priliku ali je Krstović pogodio golmana... U nastavku smo probali sa izmjenama da preokrenemo ali smo ponovo dozvolili sebi da iz greške primimo još jedan pogodak. Nedostajalo nam je na današnjem meču kreativnosti i odlučnosti u završnoj fazi napada, prava lopta za napadače kako bi se završile akcije na pravi način. U sjutrašnjem meču protiv Kipra probaćemo da ispravimo današnje greške i ostvarimo bolji rezultata", rekao je selektor Miličković.

Naredni meč na turniru naši kadeti igraju sjutra protiv selekcije Kipra.

Albanija - Crna Gora 3:1 (Kendezi 23', 30', Jahori 64' / Krstović 68')