03. 05. 2015. 19:06   >>  19:03

Čelsi osvojio titulu, Aguero riješio derbi

Fudbaleri Čelsija osvojili su danas titulu u Premijer ligi, pošto su u prvoj nedjeljnoj utakmici 35. kola na svom terenu pobijedili Kristal Palas sa 1:0. U drugom meču dana, Mančester Siti je savladao Totenhem u gostima rezultatom 1:0.

Čelsi tri kola prije kraja šampionata ima 83 boda, nedostižnih 16 bodova više od drugoplasiranog Arsenala, koji ima i dvije utakmice manje. Londonskom klubu je ovo peta titula prvaka Engleske, a četvrta od 2005. godine.

Jedini gol na današnjoj utakmici postigao je Eden Azar u 45. minutu, kada je natrčao na odbijenu loptu poslije odbrane Hulijana Speronija, koji mu je zaustavio udarac iz jedanaesterca.

Čelsi je tokom cijelog meča bio bolji rival. Kontrolisao je ritam utakmice i stvarao šanse pred golom Speronija, ali im je u dosta situacija nedostajlo sreće da dođu do ubjedljivijeg trijumfa.

Odičan meč odigran je "Vajt Hart Lejnu" između domaćeg Totenhema i Sitija, ali je na kraju postignut samo jedan gol.

Jedini pogodak na meču postignut je u prvom poluvremenu. David Silva sjajno je proigrao Serhija Aguera, koji pogađa mrežu "Pijevaca".

U nastavku je viđeno više šansi, golmani su imali dosta posla, ali, ipak, do kraja je ostalo 1:0 za "građane", koji su tako ponovo tri boda ispred Arsenala na tebeli, ali "tobdžije" imaju dva meča manje.

Stevan Jovetić ni danas nije bio u sastavu, nije bio ni na klupi...