03. 05. 2015. 20:44 >> 20:38

BUNDESLIGA

Kačar spašava Hamburg, M'gladbah blizu LŠ

Fudbaleri Hamburga zabilježili su važnu pobjedu u borbi za opstanak, pošto su danas u gostima pobijedili Majnc sa 2:1, a pobjednički gol je postigao srpski internacionalac Gojko Kačar.

Hamburg je imao i sreće u ovoj prosječnoj utakmici, pošto je sa 1:0 poveo nakon autogola Julijana Baumgartlingera u 37. minutu. Gosti su čuvali prednost do 76. minuta, kada je Junus Mali donio izjednaćenje domaćinu.

Kačar je donio veliki trijumf svom timu u 88. minutu, kada je odbijenu loptu pokupio na ivici šesnaesterca i smjestio je u gol za 2:1.

Ubrzo poslije toga, Majnc je ostao sa 10 igrača pošto je Danijel Brosinski dobio crveni karton.

Hamburg sada ima 31 bod, jedan više od timova iz opasne zone, a u sljedećem kolu igra kod kuće protiv direktnog konkurenta za opstanak Frajburga.

Majnc je 10. sa 37 bodova.

Borusija Menhengladbah pobijedila je u Berlinu Hertu sa 2:1 u posljednjoj utakmici 31. kola Bundeslige.

Borusija je poslije ovog trijumfa ostala na trećem mjestu, koje ih vodi direktno u grupnu fazu Lige šampiona.

Gosti iz Menhengladbaha poveli su u 11. minutu golom Maksa Kruzea, ali je Herta već u narednom napadu došla do izjednačenja, kada je Valentin Štoker pokupio jednu odbijenu loptu poslije prilike u kojoj je bio Salomon Kalu.

Pobjedu Borusiji donio je Ibrahim Traore u 85. minutu na asistenciju Torgana Azara.

Borusija ima 60 bodova i zauzima treće mesto, dok je Herta 13. sa 34.