20. 05. 2015. 22:57 >> 01:24
2

NAKON PRODUŽETAKA

Mladost osvojila trofej i obezbijedila Evropu

Fudbaleri Mladosti pobjednici su Kupa Crne Gore. Tim iz Podgorice je večeras u finalu odigranom na Gradskom stadionu pod Goricom, nakon produžetaka, savladao Petrovac sa 2:1. To je istorijski uspjeh Mladosti, pošto joj je ovo prvi trofej u klupskoj istoriji.

Utakmica je u regularnom toku završena rezultatom 1:1. Pobjednika duela odlučio je autogol Marka Markovića u 106. minutu.

Mladost je odlično otvorila utakmicu i zasluženo povela u 19. minutu kada je Marko Šćepanović poslao loptu pod prečku gola Petrovca, nakon odličnog prodora Miroja Jovanovića. Na odgovor Petrovca nije se dugo čekalo - samo osam minuta kasnije Ivan Knežević je izjednačio nakon nespretne reakcije Gorana Adamovića.

U finišu prvog poluvremena isključen je kapiten Petrovca Nemanja Popović zbog igre rukom van svog šesnaesterca, ali je tim Milorada Malovrazića i pored toga pružio žestok otpor brojčano nadmoćnijem rivalu, pa je utakmica otišla u produžetke.

Gol odluke stigao je u prvom minutu drugog produžetka kada je Marko Marković nespretno reagovao nakon šuta Bogdana Milića i, uz pomoć prečke, zatresao sopstevnu mrežu za veliko slavlje Podgoričana, koji su tako u drugom uzastopnom finalu, osvojili prvi trofej u klupskoj istoriji.

Ovo je bilo drugo finale i za Petrovac koji je trofej Kupa podigao 2009. godine.

Mladost je na putu do trofeja eliminisala je Mogren, Zetu i Sutjesku, dok je Petrovac do finala stigao pobjedama protiv Čelika, Ibra, Lovćena i Budućnosti.

Petrovac - Mladost 1:1 (1:1) - 1:2 produžeci

Gradski stadion, Podgorica, Gledalaca: 3.500. Sudija: Miloš Savović.