24. 05. 2015. 18:17 >> 18:09

SERIJA A

Fiorentina u Ligi Evropa, Sampdorija čeka

Fudbaleri Fiorentine obezbjedili su plasman u Ligu Evropa sljedeće sezone, pošto su danas na gostujućem terenu pobjedili Palermo sa 3:2, u utakmici pretposljednjeg 37. kola Serije A.

Fiorentina je povela u 23. minutu golom Josipa Iličića, a tri minuta kasnije izjednačio je Mate Jajalo. Novo vođstvo "ljubičastima" donio je Alberto Đilardino u 33. minutu, a izjednačio je Luka Riđoni u 69. minutu. Pobjedu gostima donio je Markos Alonso u 78. minutu.

Ekipa iz Firence je poslije četvrte uzastopne pobjede peta na tabeli sa 61 bodom, a Palermo zauzima 11. mjesto sa 46 bodova.

Fudbaleri Sampdorije odigrali su danas na gostujućem terenu sa Empolijem neriješeno 1:1 i propustili priliku da ostanu u igri za plasman u kvalifikacije za Ligu Evropa, pošto imaju četiri boda manje od Đenove.

Međutim, Sampdorija bi umjesto Đenove mogla da igra u kvalifikacijama, ukoliko njihov gradski rival ne dobije licencu Evropske fudbalske unije (Uefa).

"Ja sam čovjek fudbala, Đenova je zaslužila kvalifikacije na terenu", rekao je trener Sampdorije Siniša Mihajlović.

Empoli je poveo u 57. minutu golom Manuela Pukarelija, a bod Sampdoriji donio je Samjuel Eto u 90. minutu.

Sampdorija je sedma na tabeli sa 55 bodova, a Empoli zauzima 15. mjesto sa 42 boda.

Kaljari je na gostujućem terenu pobijedio Čezenu sa 1:0, Sasuolo je takođe kao gost istim rezultatom pobijedio Udineze, dok su neriješeno odigrali Kjevo - Atalanta, 1:1 i Parma - Verona, 2:2.