14.1 °C

PRIMERA 21. 04. 2013. 23:21   >>  23:21 0

PRIMERA

Pobjeda Atletika, Sosijedad zaustavljen

Atletiko se sa teškogo gostovanja Sevilji vratio sa ti boda, pobijedivši 1:0, dok je Sosijedad stao u Pamploni protiv Osasune - 0:0.

Čovjek odluke za "Jorgandžije, bio je po običaju Radamel Falkao, koji je pogodio 15 minuta prije kraja. Momci Dijega Simeonea su još uvije u igri za drugo mjesto, koje drži Real sa četiri boda prednosti.

Espanjol je pobijedio Hetafea 2:0 u gostima. Tim iz Barselone je na gostovanju Hetafeu poveo u 37. minutu pogotkom Verdua, da bi konačan rezultat postavio Stuani u 72. minutu.  Espanjol se učvrstio u sredini tabele, a tu se nalazi i njegov današnji protivnik, pa će finiš šampionata dočekati opušteno i beu ikakvog imperativa.

Real Sosijedad nije u potpunosti iskoristio poraz Malage, i dozvolio Valensiji da im priđe na samo četiri boda, u borbi za četvrto mjesto i Ligu šampiona.

Bilbao je uspio da zaustavi pobjednički niz La Korunje od četiri pobjede i odnese bod sa "Riazora" 1:1. Domaći su poveli u 38. minutu preko Game, ali je pet minuta kasnije izjednačio budući igrač Juventusa Fernando Ljorente.