RTCG - Radio Televizija Crne Gore - Nacionalni javni servis :: Fudbal http://www.rtcg.me/sport/fudbal/rss.html me http://www.rtcg.me/img/logo.png RTCG - Radio Televizija Crne Gore - Nacionalni javni servis :: Fudbal http://www.rtcg.me/sport/fudbal/rss.html Dibala i Markizio do 40 dana van terena http://www.rtcg.me/sport/fudbal/190783/dibala-i-markizio-do-40-dana-van-terena.html Fudbaleri Juventusa Paulo Dibala i Klaudio Markizio biće van terena 30 do 40 dana zbog povreda, saopštio je danas taj italijanski klub. ]]>

Juventus je danas nastavio sa treninzima nakon zimske pauze i objavio je saopštenje nakon ljekarskih testova.

Dibala i Markizio imaju probleme sa mišićima, tako da će van terena biti 30 do 40 dana.

Situacija sa golmanom Đanluiđijem Bufonom i Huanom Kuardadom je bolja, ali njih dvojica i ove nedjelje trenirati odvojeno od ekipe.

To znači da će propustiti utakmicu protiv Đenove u Seriji A u ponedjeljak.

Bufon i Kuardado bi, kako prenose italijanski mediji, na teren mogli za meč osmine finala Lige šampiona protiv Totenhema 13. februara.

]]>
Junajted siguran protiv Stouka http://www.rtcg.me/sport/fudbal/190685/junajted-siguran-protiv-stouka-.html Fudbaleri Mančester junajteda pobijedili su večeras na svom terenu Stouk sa 3:0 u posljednjoj utakmici 23. kola engleske Premijer lige. ]]>

Junajted je ovom pobjedom smanjio zaostatak za liderom i gradskim rivalom Mančester sitijem koji je juče izgubio od Liverpula sa 3:4. "Crveni đavoli" poslije večerašnje pobjede imaju 50 bodova, 12 manje od "građana".

Prvo poluvrijeme utakmice na Old Trafordu donijelo je dosta uzbuđenja, a domaćin je do prednosti došao pogotkom Antonija Valensija u devetom minutu.

Domaćin je duplirao prednost u 38. minutu, a strijelac je bio Antoan Marsijal na asistenciju Pola Pogbe.

Stouk je u završnici prvog dijela utakmice imao par dobrih prilika da smanji zaostatak, ali je David De Hea dobro intervenisao, da bi Mančester junajted u drugom poluvremenu, odnosno u 72. postavio konačan rezultat, a strijelac je bio Romelu Lukaku.

Stouk je nakon večerašnjeg poraza 28. sa 20 bodova.

]]>
Kosović: Jedva čekam da igram http://www.rtcg.me/sport/fudbal/190664/kosovic-jedva-cekam-da-igram.html Fudbaler Partizana Nebojša Kosović rekao je danas da se divno osjeća što se vratio na teren, poslije duge pauze zbog povrede koljena. ]]>

"Divan je osjećaj vratiti se na teren i ponovo biti sa saigračima. Iskreno, mnogo sam se uželio fudbala i jedva čekam da upišem prve minute", rekao je Kosović za sajt kluba.

Kosović je prije četiri mjeseca doživio povredu prednjih ukrštenih ligamenata koljena, zbog čega je operisan u Rimu.

On se priključio ekipi na prozivci 12. januara.

"Krenuo sam da radim sa ekipom normalno, sve stvari osim igranja na dva gola. Nedostaje mi još malo da se oslobodim straha da bih mogao da krenem sa igrom. Ali, sve je to normalan proces i siguran sam da će i to brzo doći", kazao je crnogorski vezni fudbaler.

Kosović je zahvalio Andreji Milutinoviću koji je nadzirao njegov oporavak, uz riječi da je sa njim "stvarno savršeno raditi, ali i veoma naporno".

Kako je rekao, spremaće se za prvu utakmicu u drugom dijelu sezone protiv Viktorije Plzenj u Ligi Evropa, ali neće žuriti sa povratkom na teren.

On je istakao da je bio "kao dijete" kada je prvi put od povrede izašao na teren i da je dva sata šutirao loptu u gol jer se "zaista mnogo uželio".

Nebojša Kosović je rekao da će ekipi nedostajati Everton Luis koji napušta klub, ali da će dati sve od sebe da nadomjesti njegov izostanak.

]]>
Gigs novi selektor Velsa http://www.rtcg.me/sport/fudbal/190587/gigs-novi-selektor-velsa.html Legendarni fudbaler Mančesgter junajteda Rajan Gigs novi je selektor reprezentacije Velsa, prenijeli su danas britanski mediji. ]]>

Kako je prenio Bi-Bi-Si (BBC), Fudbalski savez Velsa bi danas trebalo da saopšti da će bivši velški reprezentativac Gigs potpisati četvorogodišnji ugovor.

Gigs (44) će na klupi zamijeniti Krisa Kolmana, koji je u novembru napustio reprezentaciju i preuzeo Sanderlend.

Britanski mediji spekulišu da je Savez razgovarao i sa Kregom Belamijem i Markom Bovenom. Među kandidatima za selektora bio je i Toni Pjulis, ali je on odbacio tu mogućnost kada je preuzeo Midlsbro prošlog mjeseca.

Gigs je od 1991. do 2007. godine odigrao 64 utakmice i postigao 12 golova za Vels, čiji je bio i kapiten.

On nema mnogo trenerskog iskustva. Bio je privremeni trener u četiri utakmice Mančester junajteda u završnici sezone 2013-2014, kada je otpušten Dejvid Mojes. Zatim je dvije godine proveo kao pomoćnik Luju van Galu u Junajtedu, ali je napustio klub kada je imenovan Žoze Murinjo.

U oktobru 2016. godine uprava Svonsija je razgovarala sa njim o angažmanu, ali je ipak izabrala Boba Bredlija.

]]>
Ronalda "žulja" Nejmar http://www.rtcg.me/sport/fudbal/190624/ronalda-zulja-nejmar.html Fudbaler Real Madrida, Kristijano Ronaldo želi da napusti "kraljevski klub" i da se vrati u Mančester junajted, piše španski AS. ]]>

"Razočaran transfer, kao i politikom kluba, ali i činjenicom da predsjednik 'Kraljeva' Florentino Peres nije ispunio obećanje oko njegovog novog ugovora, saigračima je poručio da na kraju sezone želi da ode", piše AS.

Kako navode, Ronaldo se osjeća prevareno, jer mu je Peres obećao skuplji ugovor, koji nije realizovan, a pogodile su ga, dodaju, i priče o tome da je klub na ljeto, kao njegovu zamjenu, želio da dovede Kilijana Mbapea.

Španski list navodi da se Ronaldo nikad se nije slagao s Peresom, s kojim je uvijek vodio teške razgovore, vjerovatno zbog činjenice da ga je doveo Ramon Kalderon.

Prema najnovijim informacijama, Španci tvrde da Madriđani žele na kraju sezone da dovedu Nejmara, kao zamjenu za Ronalda.

Ronaldo je osvojio tri od posljednje četiri Zlatne lope, ali to mu nije bilo dovoljno da bude među tri najplaćenija igrača svijeta, a posljednji je ugovor potpisao je novembra 2016.

]]>
Suspendovan sudija Šapron http://www.rtcg.me/sport/fudbal/190604/suspendovan-sudija-sapron.html Sudija Toni Šapron suspendovan je danas pošto je pokušao da udari fudbalera, koji ga je nehotice sapleo, tokom utakmice francuskog prvenstva. ]]>

Fudbalski savez Francuske je saopštio da će Šapron biti saslušan toga je šutnuo odbrambenog igrača Nanta Dijega Karlosa prije nego što mu je dao drugi žuti, odnosno crveni karton.

Incident se dogodio pred kraj utakmice između Nanta i Pari Sen Žermena u nedjelju uveče.

Karlos je trčao iza Šaprona i pokušao je da se uključi u napad svog tima, kada je udario u sudiju i sapleo ga. Arbitar je tada šutnuo igrača u desnu nogu.

Šapron je poslije toga ustao i pokazao Karlosu drugi žuti karton, što je izazvalo žestoke proteste i nevjericu među pristalicama domaćeg tima, a fudbalerima Pari Sen Žermena je dodijelio slobodan udarac.

Toni Šapron je u srijedu trebalo da sudi utakmicu između Anžea i Troe, ali je skinut sa liste.

]]>
Veliki preokret Barse u San Sebastijanu http://www.rtcg.me/sport/fudbal/190565/veliki-preokret-barse-u-san-sebastijanu.html Fudbaleri Barselone pobijedili su večeras u gostima poslije preokreta Real Sosijedad sa 4:2 u posljednjoj nedjeljnoj utakmici 19. kola španske Primere. ]]>

Utakmica na stadionu Anoeta igrana je po jakoj kiši, ali to nije spriječilo igrače da prirede dobro izdanje. Viđeno je čak šest golova i gotovo svi su bili vrlo efektni.

Real Sosijedad je poslije nešto više od pola sata igre imao dva gola prednosti, a strijelci su bili Vilijan Hose u 11. minutu i Huanmi u 34.

Katalonski klub je u 39. minutu preko Paulinja smanjili zaostatak, a potom je Luis Suares u 50. sjajnom parabolom sa ivice šenaesterca donio izjednačenje.

Urugvajac je 11 minuta kasnije preokrenuo rezultat, da bi Lionel Mesi sjajnim šutem iz slobodnog udarca u 85. sa oko 25 metara postavio konačnih 4:2.

Barselona je tako zadržala devet bodova prednosti na liderskom mjestu Primere u odnosu na Atletiko Madrid, dok je Real Sosijedad 15. sa 23.

]]>
Nula u Dortmundu, Keln kroz dramu do pobjede http://www.rtcg.me/sport/fudbal/190543/nula-u-dortmundu-keln-kroz-dramu-do-pobjede.html Fudbaleri Borusije Dortmund i Volfsburga igrali su bez golova u meču 18. kola Bundeslige. ]]>

U Dortmundu je viđen veliki broj prilika, ali napadači nijesu imali svoj dan.

Sančo i Jermolenko i Isak su propustili šanse za domaćina (ovaj posljednji je pogodio okvir gola), dok na drugoj strani nijesu bili precizni Origi i Vilijam.

Dortmund je četvrti sa 29 bodova, dok je Volfsburg 12. sa 20.

Fudbaleri Kelna pobijedili su danas na svom terenu Borusiju iz Menhengladbaha sa 2:1.

Keln je poveo u 34. minutu golom Frederika Sorensena, na asistenciju srpskog fudbalera Miloša Jojića, a izjednačio je Rafael u 69. minutu.

Pobjedu domaćima donio je Sajmon Terod u šestom minutu nadoknade vremena.

Keln je ostvario drugu uzastopnu pobjedu, odnosno drugu ukupno u prvenstvu i posljednji je na tabeli s devet bodova.

Borusija iz Menhengladbaha je pretrpjela šesti poraz i šesta je na tabeli sa 28 bodova.

]]>
Liverpul u spektaklu prekinuo seriju Sitija http://www.rtcg.me/sport/fudbal/190546/liverpul-u-spektaklu-prekinuo-seriju-sitija.html Fudbaleri Liverpula pobijedili su danas na svom terenu Mančester siti 4:3, u derbiju 23. kola engleske Premijer lige. ]]>

Utakmica na stadionu Enfild donijela je mnogo uzbuđenja i čak sedam golova, a na kraju i prvi poraz Mančester sitija u sezoni u Premijer ligi.

Goleadu je otvorio Aleks Okslejd-Čejmbrlen u devetom minutu kada je nakon kombinacije s Robertom Firminom odlično šutirao s oko 15 metara desno iskosa i savladao Edersona.

Siti je uoči poluvremena, odnosno u 40. minutu uspio da dođe do izjednačenja, a strijelac je bio je Liroj Sane na asistenciju Kajla Vokera.

Ekipa Jirgena Klopa znatno ofanzivnije počela je drugo poluvrijeme, a strijelac drugog gola bio je Firmino u 59, koji je lijepim lob udarcem prebacio Edersona, da bi samo dva minuta kasnije Sadio Mane precizno i jako šutirao sa ivice šesnaesterca za 3:1.

Liverpul je pitanje pobjednika praktično riješio u 68. minutu pogotkom Mohameda Salaha, koji je iskoristio loše ispucavanje Edersona i udarcem sa preko 30 metara na prazan gol doveo svoj tim do tri gola prednosti.

Siti je preko Bernanda Silve u 83. i Ilkaja Gundogana u 91. minutu uspio samo da ublaži poraz.

Mančester siti i pored poraza i dalje ubjedljivo drži prvo mjesto na tabeli Premijer lige sa 62 boda, 15 više od drugoplasiranog Mančester junajteda, koji ima utakmicu manje. Liverpul takođe ima 15 bodova zaostatka i nalazi se na trećem mjestu.

]]>
Arsenal pao u Bornmutu http://www.rtcg.me/sport/fudbal/190540/arsenal-pao-u-bornmutu.html Fudbaleri Bornmuta pobijedili su danas na svom terenu Arsenal sa 2:1, u utakmici 23. kola Premijer lige i osvojili važne bodove u borbi za opstanak. ]]>

Arsenal je poveo u 52. minutu golom Ektora Beljerina, u domaći su izjednačili u 70. minutu preko Kaluma Vilsona. Četiri minuta kasnije pobjedu Bornmutu donio je Džordon Ibe.

Bornmut je tako prvi put u istoriji pobijedio Arsenal u Premijer ligi.

Bornmut je u posljednje četiri utakmice bez poraza i poslije šeste pobjede u prvenstvu popeo se sa 17. na 13. mjesto na tabeli sa 24. boda.

U timu Arsenala danas nije bilo Aleksisa Sančesa, zbog spekulacija o njegovom prelasku u jedan od mančesterskih klubova Siti i Junajted.

Ekipa Arsena Vengera je bez pobjede u posljednje tri prvenstvene utakmice i šesta je na tabeli sa 39 bodova.

]]>
Rusi planirali doping fudbalera? http://www.rtcg.me/sport/fudbal/190520/rusi-planirali-doping-fudbalera.html Ruski sport ponovo je na udaru zbog dopinga. Ovog puta mediji pišu o masovnom dopingu ruskih fudbalera, čak se spominje i suspenzija sa Svjetskog prvenstva, što je skoro nezamislivo. ]]>

Bivši šef anti-doping agencije u Moskvi, Grigorij Rodčenkov koji je sada svjedok saradnik u SAD, tvrdi da su domaćini Mundijala planirali da dopinguju fudbalere narednog ljeta.

Oni su navodno imali namjeru da zamijene uzorke urina, kako bi fudbaleri mogli nekažnjeno da se dopinguju, poput olimpijaca u Sočiju.

Rodčenkov je ponudio i dokaze oko čega se sada lome koplja, i vidjećemo hoće li imati isti efekat kao u zimskim sportovima i atletici.

Na osnovu njegovog svjedočenja pokrenute su istrage povodom sumnji o masovnom dopingu ruskih sportista pod kontrolom države, koja je rezultirala velikim brojem suspenzija u pojedinačnim sportovima.

Podsjetimo, ruski olimpijski tim suspendovan je sa Igara u Pjongčangu.

Engleski mediji prenose da je Rodčenkov ispričao da je Vitalij Mutko, koji je nedavno podnio ostavku na mjesto predsjednika organizacionog odbora Mundijala 2018, naredio da "fudbal mora da bude čist", odnosno da ne smijeju da budu otkriveni nikakvi slučajevi dopinga, iako su fudbaleri u čitavom programu.

"Fudbaleri su bili u programu koji je kontrolisala država", kazao je, navodno, Rodčenkov.

FIFA je na potezu, najavila da će razgovarati sa Rodčenkovim kako bi ih informisao o svojim saznanjima, ali još nije pokrenuta ospežna istraga.

]]>
Viljareal produbio krizu Reala, minimalac Atletika http://www.rtcg.me/sport/fudbal/190466/viljareal-produbio-krizu-reala-minimalac-atletika.html Fudbaleri Real Madrida izgubili su danas na svom stadionu od Viljareala sa 1:0, u 19. kolu Primere. ]]>

Strijelac je bio Pablo Fornals u 88. minutu.

Real nije pobijedio tri utakmice zaredom i četvrti je na tabeli sa 32 boda.

Viljareal je peti sa bodom manje, ali i utakmicom više od Real Madrida.

Fudbaleri Atletiko Madrida pobijedili su Eibar u gostima sa 1:0.

Gol je dao Kevin Gameiro u 27. minutu.

Atletiko je drugi na tabeli španskog prvenstva sa 42 boda, dok Eibar sa 27 zauzima sedmo mjesto.

Fudbaleri Valensije pobijedili su Deportivo u Korunji sa 2:1.

Valensija je vodila golovima Gonsala Gedeša u 37. i Rodriga u 64. minutu, a rezultat je u 88. smanjio Florin Andone.

Valensija je treća na tabeli španskog prvenstva sa 40 bodova, dok Deportivo ima 16 i na 17. je mjestu.

]]>
Lajpcig nadigrao Šalke http://www.rtcg.me/sport/fudbal/190479/lajpcig-nadigrao-salke.html Fudbaleri Lajpciga pobijedili su danas Šalke na svom stadionu sa 3:1, u 18. kolu Bundeslige. ]]>

Golove za domaći tim dali su Nabi Keita u 41, Timo Verner u 69. i Bruma u 71. minutu, dok je pogodak za goste u 55. postigao Naldo.

Lajpcig je prestigao Šalke na tabeli njemačkog prvenstva.

Sada je drugi sa 31 bodom, jednim više od rivala iz Gelzenkirhena.

]]>
Lester odolio na "Stamfordu", Totenhem siguran http://www.rtcg.me/sport/fudbal/190470/lester-odolio-na-stamfordu-totenhem-siguran.html Čelsi je u Londonu igrao bez golova sa Lesterom, uprkos tome što je protivnik od 68. minuta imao igrača manje zbog isključenja Bendžamina Čilvela, u 23. kolu Premijer lige. ]]>

Čelsi sada uz utakmicu više ima 15 bodova manje od vodećeg Mančester sitija, a isti broj sa drugoplasiranim Mančester junajtedom.

Fudbaleri Totehnema pobijedili su Everton u Londonu sa 4:0.

Dvostruki strijelac bio je Hari Kejn u 47. i 59. minutu, a golove su još davali u 26. Heung-Min Son i u 81. Kristijan Eriksen.

Totenhem je peti na tabeli sa 44 boda, koliko uz utakmicu manje ima i četvrtoplasirani Liverpul.

Everton je zabilježio treći vezani poraz i sa 27 bodova zauzima deveto mjesto.

Fudbaleri Votforda i Sautemptona igrali su neriješeno 2:2.

Srpski fudbaler Dušan Tadić bio je asistent kod drugog od dva gola Džejmsa Vord-Prousa. Golove za Votford dali su Andre Grej i Abdulaj Dukur.

Kristal Palas je ostvario drugu vezanu pobjedu, pošto je na svom stadionu rezultatom 1:0 golom Bakarija Sakoa bio bolji od Barnlija.

Vest Hem je kao gost pobijedio Hadersfild sa 4:1, Vest Bromvič je rezultatom 2:0 bio bolji od Brajtona, dok su Njukasl i Svonsi igrali neriješeno 1:1.

]]>
Remi u Bremenu, pobjede Augsburga i Hanovera http://www.rtcg.me/sport/fudbal/190464/remi-u-bremenu-pobjede-augsburga-i-hanovera-.html Fudbaleri Verdera i Hofenhajma odigrali su danas neriješeno 1:1 u utakmici 18. kola njemačke Bundeslige, dok su pobjede upisali Augsburg, Hanover i Štutgart. ]]>

Hofenhajm je propustio šansu da se pobjedom protiv Verdera popne na tabeli, tako da je sada sedmi sa 27 bodova. Na drugoj strani, Verder je na 16. mjestu sa 16.

Hofenhajm je poveo u današnjem meču golom Benjamina Hobnera u 39. minutu, a izjednačenje i bod domaćoj ekipi donio je Teodor Gebre Selasije u 63. minutu.

Fudbaleri Augsburga pobijedili su Hamburg sa 1:0 pogotkom Ku Dja-čeola u 45. minutu.

Augsburg je trenutno osmi na tabeli sa 27 bodova, dok je Hamburg na pretposljednjoj, 17. poziciji sa 15 osvojenih bodova.

Istim rezultatom slavio je i Štutgart protiv Herte. Strijelac jedinog gola bio je Niklas Štark koji je u 78. minutu pogodio sopstvenu mrežu.

Fudbaleri Ajntrahta i Frajburga odigrali su neriješeno 1:1, dok je najviše golova palo na meču Hanovera i Majnca - 3:2.

]]>
Moskovski Spartak optužen za rasizam http://www.rtcg.me/sport/fudbal/190461/moskovski-spartak-optuzen-za-rasizam-.html Fudbalski klub Spartak iz Moskve optužen je danas za rasizam nakon poruke objavljene na zvaničnom tviter nalogu kluba. ]]>

Spartak je, naime, objavio video sa priprema u Ujedinjenim Arapskim Emiratima na kojem su brazilski igrači Luis Adrijano, Pedro Roša i Fernando uz poruku:

"Pogledajte kako se čokolada topi na suncu".

Ista rečenica se čuje i u snimku.

Mreža FARE, koja se bori protiv rasizma i ostalih vidova diskriminacije, kritikovala je Spartak. Izvršni direktor te organizacije je naveo da današnja objava ruskog kluba "pokazuje šokantan nivo neznanja".

Spartak je, nakon što se podigla velika prašina na društvenim mrežama, objavio novi video u kojem Fernando poručuje: "U Spartaku nema rasizma. Mi smo prijateljska porodica".

Rusija će biti domaćin Svjetskog fudbalskog prvenstva, koje počinje 14. juna.

]]>
Prvi het-trik fudbalera Đirone http://www.rtcg.me/sport/fudbal/190455/prvi-het-trik-fudbalera-djirone.html Fudbaleri Đirone pobijedili su danas na svom terenu ekipu Las Palmasa sa ubjedljivih 6:0 u utakmici 19. kola španske Primere. ]]>

Goleadu domaće ekipe započeo je Kristijan Stuani u 25. minutu pogotkom iz penala, da bi potom Đirona u drugom poluvremenu postigla još pet golova.

Trostruki strijelac bio je Majkl Olunga u 57, 70. i 79. minutu, a golove su postigli i Borha Garsija u 64. i Portu u 74. minutu.

Olunga je tako ušao u istoriju Đirone pošto je postao prvi igrač koji je upisao het-trik u najjačoj španskoj ligi.

Đirona je poslije sedme pobjede od početka šampionata deveta na tabeli sa 26 bodova, dok je Las Palmas posljednji sa samo 11.

Fudbaleri Đirone u narednom kolu gostuju Atletiko Madridu, a Las Palmas dočekuje Valensiju.

]]>
Venger: Sančes ide, ja ne http://www.rtcg.me/sport/fudbal/190452/venger-sances-ide-ja-ne.html Menadžer Arsenala Arsen Venger rekao je da je izvjesno da će Aleksis Sančes napustiti klub ili u januaru ili na ljeto. ]]>

Sančes ima ugovor do ljeta na Emirejtsu, a za njega su zaintersovani i Mančester Junajted i Mančester Siti.

Uoči nedjeljnog gostovanja Bormutu, Venger je rekao da Čileanac ne želi da da obnovi ugovor i otkrio da 'Tobdžije' žele da zadrže Mesuta Ozila.

"Čini se da Sančez neće obnoviti ugovor. Ono što možemo da uradimo jeste da zadržimo mi zadržimo Vilšira, a ako budemo imali šansu i Ozila. Razgovaram sa njim i još postoji realna šanda da ostane", rekao je Venger koji je dodao da je sada optimističniji nego prošlog leta:

"Ovi momci žele da pobjeđuju, kao i da dobro zarađuju. Oni žele ovu dobitnu kombinaciju, koje veliki klubovi mogu da im daju. Ezil je osvojio trofej sa Arsenalom i on želi da se bori za titulu u Premijer ligi i to je normalno kada si na takvom nivou," zaključio je Venger, prenosi B92.

Arsenalov trener još je jednom naglasio da nema namjeru da napusti Arsenal do 2019. kada mu ističe ugovor.

"Jesam li se ikad povukao? Nikad. Pa zašto bih se promijenio?! Ja sam dosljedan i vjeran svom klubu. Ovdje sam 21 godinu i u svakoj odluci gledam što je najbolje za klub. Ostao još jednu ili deset godina. Vodio Arsenal ili nekog drugog, isto postupam", kazao je Francuz.

Venger (68) je Arsenal preuzeo 1996. i osvojio je tri titule prvaka Engleske i sedam puta FA kup. Ove sezone ostao je u bri za trofej u Liga kupu (u prvoj utakmici polufinala protiv Čelsija bilo je 0:0), dok ga u šesnaestini finala Lige Evrope eeka švedski Estersund.

]]>
Mesiju 400 miliona za četiri godine? http://www.rtcg.me/sport/fudbal/190427/mesiju-400-miliona-za-cetiri-godine.html Argentinac Lionel Mesi mogao bi da zaradi za četiri godine više od 400 miliona eura, ako se tačnim ispostave informacije koje prenose španski mediji. ]]>

Jedno ostrvo, pola države ili fudbalski klub, toliko bi mogao da zaradi nevjerovatni Argentinac do 2021. Mesi trenutno ima oko 50 miliona po godini, duplo od onoga što zarađuje Kristijano Ronaldo, piše Marka, a prenosi B92.

Od sto miliona eura, 71 milion je plata, 63,5 su prava od fotografija i još 70 bonusa za lojalnost ukoliko ostane do kraja ugovora u Barseloni.

Kada se plata pomnoži sa četiri i tome se dodaju bonus i prava od fotografija, Argentinac bi za četiri godine mogao da tačno inkasira oko 417.5 miliona eura. Prostor za povećanje tu ne prestaje.

Ako Barselona osvoji Ligu šampiona to je još 12 miliona, a ako Mesi odigra bar tri petine utakmica, dobija nešto manje od dva.

]]>
Barsa protiv Espanjola, Real na Leganes http://www.rtcg.me/sport/fudbal/190368/barsa-protiv-espanjola-real-na-leganes.html Fudbaleri Barselone igraće u četvrfinalu Kupa kralja protiv Espanjola, dok je protivnik Real Madridu ekipa Leganesa, odlučeno je danas žrebom. ]]>

Atletiko Madrid će snage odmjeriti sa Seviljom, a posljednji par četvrtfinala Kupa kralja čine Valensija i Alaves.

Prve utakmice četvrtfinala igraće se od 16. do 18. januara, dok su revanši nedjelju dana kasnije.