05. 02. 2016. 22:16   >>  22:07

CSKA PREGAZIO ŽALGIRIS

Fener nakon preokreta slavio u turskom derbiju

Košarkaši Fenerbahčea savladali su Anadolu Efes u gostima 77:73, u derbiju šestog kola Top 16 faze Evrolige.

Fener je tako  zadržao maksimalan učinak, dok je Efes doživio treći poraz i zakomplikovao svoju situaciju u grupi E.

Sve do finiša prvog dijela igralo se koš za koš, kada je Efes uspio da se odlijepi i sa +6 ode na veliki odmor.

Tokom treće četvrtine domaći tim je održavao prednost, ali je Fener na kraju trećeg perioda prišao na minus dva.

U posljednjoj četvrtini, Fener je trojkama Mahmutoglua i Kalinića preokrenuo u i u finišu sačuvao prednost.

Upravo je Mahmutoglu, trojkom minut prije kraja, donio prednost Feneru od 7 poena i zapečatio sudbinu domaćih.

Bogdanović i Judo su bili najoblji sa po 15 poena, a Mahmutolu je dodao 14 (11 je ubacio u posljednjoj četvrtini).

Kod Efesa su se idtakli Osman i Šarić, obojica su postigla po 15 poena.

CSKA preko Žalgirisa do četvrte pobjede

Košarkaši CSKA iz Moskve pobijedili su večeras u Kaunasu domaći Žalgiris sa 94:59 (26:11, 18:18, 22:16, 28:14), u utakmici šestog kola Grupe F u Top 16 fazi Evrolige i ostvarili četvrtu pobjedu.

Ruski tim je do pobjede predvodio srpski reprezentativac Miloš Teodosić sa 20 poena, tri skoka i četiri asistencije, a dobru partiju prikazao je i Nando De Kolo sa 19 poena. Džoel Frilend dodao je 13 poena i šest skokova, a Vitalij Fridzon 10 poena.

U ekipi Žalgirisa najefikasniji je bio Paulas Jankunas sa 16 poena i jedini je igrač u litvanskom timu sa dvocifrenim brojem poena.

CSKA je sa četiri pobjede i dva poraza drugi na tabeli Grupe F, a Žalgiris zauzima posljednje osmo mjesto na tabeli skorom od pobjede i pet poraza.

U sedmom kolu, 12. februara, CSKA će igrati u Moskvi protiv Olimpijakosa, a Žalgiris na gostujućem terenu protiv Barselone.