11. 12. 2016. 20:46 >> 23:25
7

"PLAVI" NEMOĆNI

Zvezda osvojila "Moraču", treći poraz Budućnosti

Košarkaši Budućnosti poraženi su od Crvene zvezde u "Morači" 77:54, u derbiju 13. kola ABA lige. Podgoričani su pretrpjeli treći poraz, dok su "crveno-bijeli" zadržali maksimalan učinak.

Zvezda je od početka do kraja utakmice kontroliasla dešavanja na parketu, pa od derbija nije bilo ništa.

Gosti su već u četvrtom minutu stigli do dvocifrene preednosti (13:2). Budućnost je nakon trojke Klasena prišla na minus tri u finišu prvog dijela, ali je to bilo kratkog daha.

Početkom drugog dijela Zvezda je vratila plus 11, da bi sredinom te četvrtine trojkom Dženkinsa došla do 16 poena prednosti 40:24. Ta razlika bila je i na poluvremenu 44:28.

Gosti su početkom nastavka stekli 21 poen prednosti (49:28), a tek tada se Budućnost trgla i serijom 10:0 prišla na minus 12 (49:37). Međutim, Zvezda je brzo uzvratila preko Simonovića i Kuzmića, a Budućnost je novom serijom, ovoga puta 7:0, sačuvala kakvu-takvu nadu uoči posljednje četvrtine (60:46).

Ipak, izabranici Dejana Radonjića nijesu dozvolili preokret u posljednjih deset minuta, sve što je Budućnost uspjela jeste da priđe na 62:50. U posljednjih pet minuta raspucao se Simonović i Zvezda je rutinski privela meč kraju do konačnih 77:54.

Jedini dvocifreni učinak kod Budućnosti imao je Džejms Renolds sa 11 poena. Šon Džejms i Markus Vilijams su ubacili po osam poena, a jedan manje postigao je debitant u plavom dresu Oven Klasen.

Ognjen Kuzmić postigao je 13 poena za Zvezdu. Čarls Dženkins je dodao 11, a Marko Simonović i Nejt Volters po 10.

1. četvrtina

Meč je počeo.

Vilijams je postigao prve poene na meču, Budućnost vodi 2:0. Poravnao je Mitrović, koji je zakucao nakon kontranapada 2:2. Zvezda u seriji, vodi 7:2 nakon poena Jovića. Zvezda dominira, Dženkins sa poludistance, pa Jović pogađa trojku za 13:2. Tajm-aut Zuros, sredina prve četvrtine.

Subotić je pogodio trojku i prekinuo post "plavih" 13:5. Igra se koš za koš, Zvezda vodi 17:9, 02:55 do kraja prve dionice. Trojkom Klasena Budućnost je prišla na 19:16.

Nesportski faul Džejmsa, Dženkins je pogodio oba bacanja, a potom je i Volters bio precizan sa linije slobodnih bacanja 23:16, šest sekundi do kraja. Džejms pogađa sa zvukom sirene 23:18.

2. četvrtina

Počela je druga četvrtina. Precizan je Volters, Zvezda na plus sedam 25:18. Sead Šehović je pogodio trojku 25:21. Uzvraća Zvezda preko Voltersa i Bjleica za 30:21. Polaganje Gudurića nakon kontranapada 32:21, tajm-aut Zuros. Po koš na obje strane, 34:23 za Zvezdu, tajm-aut Radonjić, 05.20 do odmora. Trojka Gudurića, 37:23, najveća prednost gostiju.

Zvezda nastavlja da rešeta, Dženkins je sada pogodio za tri 40:24. Igra se koš za koš u finišu prvog dijela, Zvezda vodi 44:26, posljednji minut. Tajm-aut Radonjić. Kraj prvog dijela 44:28 za "crveno-bijele".

3. četvrtina

Počelo je drugo poluvrijeme. Prve poene u nastavku postigao je Kuzmić 46:28. Trojka Dženkinsa, Zvezda hita ka pobjedi 49:28, tri minuta igre u nastavku. Pet veznaih poena "plavih" za minus 16 49:33. Nastavlja se serija Podgoričana, trojka Rejnoldsa za 49:37. Simonović je pogodio uz faul, ali nije iskoritio dodatno bacanje 51:37.

Dva puta zaredom je Zvezda postigla poene sa zvukom sirene (Kuzmić i Simonović) i dobila nalet Budućnosti 54:37.

Rejnolds je prekinuo seriju Zvezde od 9:0 58:38, dva minuta do kraja treće četvrtine. Volters nakon kontranapada 60:39, tajm-aut Zuros. Podogričani su četvrtinu završili serijom 7:0, za minus 14 60:46.

4. četvrtina

Džejms je smanjio na 60:40 u prvom napadu. Uzvraća Lazić iz reketa 62:48, osam minuta do kraja meča. Zakucava Bjelica, Zvezda opet na sigurnih 66:50. Trojka Simonovića, 71:50 za Zvezdu, tri i po minuta do kraja. Rejnolds je okončao seriju Zvezde od 10:0. Pogodio je trojku, uz dodatno bacanje 72:54. Trojka Simonovića uz faula, ali ne koristi dodatno bacanje 77:54, minut do kraja.

Kraj meča, Zvezda je slavila sa ubjedljivih 77:54.