Radio Tivat

04. 02. 2017. 23:10 >> 22:46

ERSTE LIGA

Teodu super derbi u Nikšiću

U super derbiju Erste lige, Teodo je u Nikšiću savladao Sutjesku sa 84:79 (21:17, 20:19, 20:27, 18:21). U izuzetno zanimljivoj utakmici Tivćani su bili bolji rival i zabilježili vrijednu pobjedu.

Važnost bodova učinila je da je bilo dosta grešaka na obje strane. U prvom poluvremenu više su griješili gosti pa je domaćin na odmor otišao sa prednošću od 41:36.

U prva dva minuta nastavka Sutjeska je napravila seriju 11:0. Na semaforu je stajalo 52:36 i mnogi su pomislili da bodovi ostaju u Nikšiću.

Ali, tada počinje sjajna igra Tivćana. Do kraja se vodila velika borba pod koševima, ali se vidjelo da gosti igraju organizovanije i tečnije. Tivćani su hladnokrvno odigrali završnicu i na kraju slavili veliku pobjedu.

Najefikasniji igrač susreta je mladi Popović sa 22 koša. Ovo je bila njegova najbolja igra u dresu Teoda.

Dvocifren učinak imali su Đurišić 17, Kusovac i Stanojević po 12 i Bakić 10. Kod domaćina najefikasniji je bio Šalić sa 17 poena.