Objavio: S.V. [ Beta ]

24. 02. 2017. 20:55   >>  20:29

ABA LIGA

Partizan savladao Zadar, Luković heroj

Košarkaši Partizana pobijedili su večeras u Beogradu Zadar sa 87:86 (23:20, 24:24, 18:17, 22:25), u 23. kolu Jadranske lige.

Ovo je Partizanu bila 17. pobjeda, koliko ima i Cedevita, koja kasnije danas igra u gostima protiv Karpoša. Ako zagrebačka ekipa tu izgubi, crno-bijeli će se popeti na drugo mjesto. Zadar je ostao posljednji na tabeli sa sedam pobjeda.

Partizan je ponovo igrao oslabljen zbog bolesti. Ekipu nije vodio prvi trener Aleksandar Džikić, a u sastavu nije bilo Vilijema Hečera, Vanje Marinkovića i Miloša Koprivice, dok Džamont Gordon nije ulazio u igru. Najefikasniji u pobjedničkom timu bio je Stefan Birčević sa 26 poena, dok je Uroš Luković postigao 19, a Adin Vrabac 11.

Najefikasniji u Zadru bio je Boris Barać sa 27 poena.

Meč pred oko 3.000 ljudi u dvorani "Aleksandar Nikolić" bio je vrlo neizvjestan i riješen je u posljednjim sekundama.

Zadar je prvi poveo, ali je Partizan preokrenuo rezultat kad je počeo da pogađa i poveo. Poslije toga su gosti serijom "trojki" ponovo stekli vođstvo. Zadrani su u drugoj četvrtini pogodili prvih pet šuteva za tri poena i poveli 39:34.

Crno-bijeli su poslije toga uspjeli da stignu, predvođeni Vrapcem i Birčevićem, i na poluvrijeme su otišli sa tri poena prednosti, 47:44.

Na početku drugog poluvremena, počeli su da pogađaju i ostali igrači Zadra, koji je opet poveo, poslije čega se igralo koš za koš, gdje su gosti uglavnom vodili, ali ne više od tri poena. Partizan je u posljednjem minutu treće četvrtine košem Uroša Lukovića i "trojkom" Birčevića preokrenuo i poveo 65:61.

Luković je u posljednjoj četvrtini poveo Partizan do vođstva 79:67, najvećeg do tada na meču. Zadar je poslije toga uporno i polako prilazio, da bi 30 sekundi prije kraja prišao na dva poena zaostatka 85:83.

Frenk Robinson je poslije toga fauliran, ali je promašio oba bacanja, što je omogućilo Maju Kovačeviću da postigne "trojku" i donese Zadru prednost od 86:85, 10,4 sekundi prije kraja. Partizan je brzo izveo napad, a Luković je pet sekundi prije kraja zakucao loptu u koš. Zadar je brzo izveo napad, ali je Kovačević promašio šut za tri poena i pobjedu.