28. 03. 2017. 21:43 >> 21:49
12

PODVIG BUDUĆNOSTI

"Plavi" srušili Zvezdu, izborili majstoricu!

Košarkaši Budućnost Volija savladali su Crvenu zvezdu u "Morači" 63:57, u drugoj utakmici polufinala plej-ofa regionalne ABA lige. "Plavi" su tako izborili majstoricu, koja će se igrati 4. aprila u Beogradu.

Budućnost je odigrala možda i najbolju utakmicu u sezoni, iskoristila umor rivala od mečeva u Evroligi i stigla do velike pobjede. "Plavi" su tokom većeg dijela meča kontorlisali dešavanja na parektu, Zvezda je prijetila u nekoliko navarta, ali je naš šampion odbio sve nalete i seriju vratio u Beograd.

Zvezda je otvorila meč sa četiri vezana poena, ali je Budućnost uzvratila serijom 9:0. Do finiša prve dionice igralo se koš za koš, ali su "crveno-bijeli" preko Gudurića vratili stvari u egal (13:13) i to je bio rezultat nakon prvih 10 minuta.

Gosti su na startu druge četvrtine poveli 17:13, ali se onda razigrao Savović, pa je Budućnost novom seriojom 9:0 stigla do plus osam 29:21. Na kraju prvog dijela naš šampion je imao 10 poena prednosti (33:23). Tu razliku "plavi" su održavali do finiša treće četvrtine, kada je Zvezda je na krilima Gudurića prepolovila prednost 42:37.

Ipak, Budućnost je večeras imala odgovor na sve. Popović je na startu posljednje dionice ubacio četiri poena, a onda je pogodio i Rejnolds, pa su se izabranici Ilijasa Zurosa opet odlijeplili na plus 10 52:42.

Ubrzo je bilo i 11 poena prednosti za naš tim (60:49), a sve dileme je otklonio Rejnolds trojkom minut i po prije kraja za 63:51.

Najefikasniji u pobjedničkom timu bio je Boris Savović sa 15, dok je Nemanja Gordić dodao 12 poena

U beogradskom timu bolji od ostalih bio je Marko Gudurić sa 17 koševa.

1. četvrtina

Meč je počeo. Prve poene na meču postigao je Dangubić, pošto je pogodio sa poludistance. Kuzmić je pogodio uz faul, ali nije iskoristio dodatno bacanje 4:0. Dva minuta igre.

Savović je pogodio trojku. Sead Šahović nakon kontranapada, vodi Budućnost 5:4. Peti poen Savovića za 7:4, sredina prve četvrtine. Savović nezadrživ, poentirao je uz faul. Tajm-aut Radonjić. Savović nije iskoristio dodatno bacanje, ostaje 9:4.

Trojka Simonovića 9:7. Rejnolds je poentirao uz faul. Potom je iskoristio i dodatno 12:7. Gudurić je pogodio za tri u trenucima kada je isticalo vrijeme za napad 12:10. Klasen je bio polovičan sa linije bacanja 13:10. Gudurić je pogodio tri bacanja i vratio stvari u egal 13:13. Budućnost nije iskoristila posljednji napad, ostaje 13:13 nakon prvih 10 minuta.

2. četvrtina

Lazić nakon ofanzivnog skoka za 15:13. Opet Lazić za plus četiri 17:13. Trojka Suada Šehovića, Budućnost na minus 1 (17:16). Rejnolds nakon prodora, Budućnost opet vodi 18:17. Savović donosi plus tri "plavima" 20:17.

Brzo je Zvezda preokrenula 21:20, uzvraća Gordić trojkom 23:21. Savović nerješiva enigma za Zvezdu 25:21, tajm-aut Radonjić. Opet Savović, 13. poen za plus šest 27:21, četiri minuta do odmora.

Klasen za 29:21, najveća prednost Budućnosti. Mitrović je smanjio na 29:23. Tajm-aut Zuros, 1.18 do kraja druge četvrtine. Sjajan prodor Seada Šehovića 31:23. Ilić je pogodio jedno od dva bacanja 32:23. Tehnička greška Simonovića, tajm-aut Radonjić.

Suad Šehović je pogodio penal za plus 10, kraj prvog dijela 33:23.

3. četvrtina

Počelo je drugo poluvrijeme. Mitrović je pogodio dva penala 33:25. Uzvraća Sead Šehović 35:25. Zakucavanje Kuzmića, pa flouter Voltersa za minus šest 35:29. Sjajno je ukrao loptu Suad Šehović i položio za 37:29.

Gorić nakon prodora vraća 10 poena prednosti "plavima" 39:29. Pogodio je Gudurić trojku 39:32, tri i po minuta do kraja treće četvrtine.

Istom mjerom uzvraća Gordić. Mini serija Zvezde 5:0, prišla je na 42:37. Kraj treće četvrtine, Budućnost vodi 42:37.

4. četvrtina

Počela je posljednja dionica. Popović pogađa za plus 7 44:37. Subotić precizan sa linije penala 46.37. Tompson preko Ilića 46:39. Opet Popović 48:39. Dženiks pogađa, imaće dodatno bacanje. Iskoristio ga je Amerikanac 48:42. Ilić je zakucao, a na drugoj strani je Simonović promašio dva bacanja 50:42, sedam minuta do kraja meča.

Rejnolds je poentirao sa linije bacanja 52:42. Pet poena Voltersa, Zvezda je prepolovila zaostatak 52:47. Tajm-aut Zuros. Pet minuta do kraja. Uzvratio je Klasen 54:47.

Lazić je polovičan sa penala 54:48. Savović sa penala, pa Gordić nakon kontranapada za plus 10 58:48. Tajm-aut Radonjić, tri minuta do kraja. Gudurić polovičan sa penala, na drugoj strani Gordić je ubacio dva bacanja 60:49, Budućnost blizu pobjede. Trojka Rejnoldsa za 63:51, minut i po do kraja meča.

Pogodio je Lazić za 63:55, posljednji minut, Budućnost je izborila majstoricu 63:57 konačan rezultat.