19. 06. 2017. 19:48 >> 19:37
11

EVROPSKO PRVENSTVO

Ubjedljiv poraz Crne Gore na oproštaju

Ženska košarkaška reprezentacija Crne Gore nastup na Evropskom prvenstvu u Češkoj završila je u grupi, u prvoj fazi takmičenja.Crnogorske košarkašice u trećem kolu D grupe poražene su u Pragu od Rusije 78:54 (21:18, 17:16, 19:15 i 21:5) i trećim porazom kao posljednje završile takmičenje.

U prva dva kola naše košarkašice izgubile su od Belgije 66:64 i Letonije 76:55.

Rusija je upisala drugi trijumf i osvojila drugo mjesto u grupi.

"Crvene" bi pobjedom od 17 poena razlike prošle u osminu finala, ali nijednog trenutka nijesu bile blizu toga.

Naša selekcija je do sredine treće dionice koliko-toliko bila u igri. Nakon trojke Milice Jovanović Crna Gora je povela sa 47:42, a onda je uslijedio raspad sistema.

Rusija je do kraja tog perioda napravila seriju 15:2, a potom dobila posljednju dionicu sa 21:5 za konačnih 78:54.

Najefikasnija u ruskoj selekciji najbolja je bila Epifani Prins sa 13, Evgenija Beljakova i Žoselina Maiga dodale su po 11, dok je poen manje postigla Natalija Vieru.

U crnogorskoj selekciji, Anđelika Robinson je ubacila 17, dok je Iva Perovanović meč završila sa 13 poena.

U drugom meču D grupe Belgija je savladala Letoniju 62:58 i sa tri pobjede osvojila prvo mjesto u grupi.

Rusija i Letonija igraće osminu finala.

1. četvrtina

Meč je počeo. Perovanović je iskoristila dva bacanja 2:0. Šekrović nakon prodora, zatim uzvraća Verdeeva 4:2. Mujović za plus četiri (koš i dodatno bacanje) 8:4. Mini serija Rusije 4:0 (8:8).

Robinson za 10:8, tajm-aut Rusija. Prins pogađa trojku, prvo vođstvo Rusije 11:10. Perovanović sa poludistance za izjednačenje 14:14. Tri i po minuta do kraja uvodne dionice.

"Crvene" su povele 18:14, ali Rusija pravi seriju 5:0 za preokret 19:18, finiš prve četvrtine. Kirilova je pogodila nakon kontre 21:18. Kraj prve četvrtine.

2. četvrtina

Počela je druga četvrtina. Škerović postiže trojku za izjednačenje 21:21. Tri vezana poena postigla je Robinson 24:21, tajm-aut Rusija. Crna Gora vodi 26:24, sredina druge četvrtine.

Trojka Jovanović za 29:26, uzvraća Maiga 29:28. Robinson, ali Beljekova je precizna za tri 31:31. Tri minuta do odmora. Nova trojka Rusije za plus tri 34:31, tajm-aut Crna Gora. Istom mmjerom uzvraća Škerović 34:34. Rusija sa četiri vezana poena završava poluvrijeme (Vieru i Prins) 38:34.

3. četvrtina

Počelo je drugo poluvrijeme. Pogađa Robinson na startu. Potom pogađa Perovanović završava kontru za novo izjednačenje 38:38. Crna Gora je povela 44:40, ali odmah stiže odgovor Rusije. Tihonenko je pogodila uz faul, ali srećom nije iskoristila dodatno bacanje. Jovanović je to kaznila trojkom 47:42. Tajm-aut Rusija.

Rusija pravi seriju 6:0 za preokret 48:47, četiri minuta do kraja treće dionice. Nova trojka Rusije za plus šest 55:49. Rusija vodi nakon 30 minuta 57:49.

4. četvrtina

Počela je posljednja četvrtina. Rusija prvi put ima dvocifrenu prednost 59:49. Perovanović iz rekata uz faul, pa koristi dodatno bacanje 59:52. Kirilova je precizna za tri poene 65:52. Tajm-aut Rusija.

Rusija vodi 71:54, do kraja malo manje od pet minuta do kraja, meč je praktično riješen. Potpnuo smo stali, Rusija vodi sa ubjedljivih 77:54.

Kraj meča , Rusija je slavila sa 78:54.