11. 10. 2017. 21:10 >> 21:17

DRUGA ABA LIGA

Pobjeda Teoda na debiju, poraz Lovćena

Košarkaši Teoda uspješno su debitovali u Drugoj ABA ligi, dok je Lovćen bio nemoćan protiv Krke u Novom mestu.

Tivćani su večeras, u utakmici 1. kola novoformiranog regionalnog takmičenja, pred svojim navijačima savladali slovenačku Rogošku sa 78:69 (16:13, 23:27, 19:14, 20:15).

Domaći košarkaši su meč prelomili u drugom poluvremenu. Nakon prvih 20 minuta Rogoška je imala poen prednosti, ali Teodo je u nastavku podigao igru na viši nivo i na kraju slavio sa značajnom prednošću.

Do istorijske pobjede Teodo su predvodili Miloš Popović i Milovan Savić, koji su ubacili po 17 poena. Dvocifreni su bili još i Miloš Đurišić i Mihailo Sekulović, koji su ubacili po 12.

Savić je bio najbolji akter meča, sa indeksom korisnosti 34. Ostvario je dabl-dabl učinak pošto je meč završio sa 13 skokova, a imao je i 5 asistencija.

Na drugoj strani najefikasniji je bio Ivan Batur sa 15 poena.

Drugi crnogorski predstavnik u Drugoj ABA ligi, Lovćen, poražen je u gostima od slovenačke Krke, rezultatom, 89:76 (26:17, 25:21, 21:15, 17:23).

U Novom mestu su navikli da igraju u jačem regionalnom takmičenju, što se vidjelo večeras protiv tima sa Cetinja.

Lovćen nije imao šansi, pošto je Krka imala prednost tokom cijelog meča. Cetinjani su na poluvremenu gubili sa 13 poena razlike, a navjeća prednost domaćih iznosila je 24 poena.

Najraspoloženiji u Lovćenu bili su Miloš Latković i Nikola Korać sa po 14 poena, dok je najbolji pojedinac u redovima Krke bio Marko Jošilo sa 19.

U ostalim mečevima današnjeg programa, Borac iz Čačka je u gostima savladao makedonski Ohrid sa 82:62 (21:14, 20:19, 20:18, 21:11), dok je Split na svom terenu bio bolji od Zrinjskog 90:76 (19:21, 25:22, 21:20, 23:13).

Na otvaranju novoformiranog takmičenja, Vršac je juče na gostujućem parketu savladao Bosnu sa 84:77.