[ rtcg.me ]

15. 10. 2017. 20:52   >>  08:39 25

DRAMA U ŽELEZNIKU

Budućnost srušila Zvezdu

Košarkaši Budućnost Volija savladali su Crvenu zvezdu u Železniku 79:75, u derbiju četvrtog kola ABA lige.

Crnogorski prvak upisao je drugi trijumf i poslije četvrtog kola ima polovičan učinak u regioalnom takmičenju.

Branilac trofeja doživio je prvi poraz, nakon tri startna trijumfa ove sezone.

Prvo poluvrijeme donijelo je izjednačenu igru, Budućnost je dobila prvu dionicu sa 17:16, ali je šampion uzvratio u drugom periodu i na poluvrijeme otišao sa plus četiri 34:30.

Budćnost je treću dionicu otvorila izvanredno, napravila je seriju 20:4 i povela sa 50:40. Ipak, domaćin je serijom 7:0 uhvatio priključak, pa se u posljednjih deset minuta igre ušlo se minimalnim vođstvom "plavih" (52:50).

Uslijedila je rezultatska klackalica, koju je prekinuo Nemanja Gordić. Bek Budućnosti je pogodio uz faul, a potom ubacio dodatno bacanje za plus pet 68:63, na tri i po minuta do kraja.

Minut kasnije, Zvezda je prišla na 68:67 a nakon toga je Lazić trojkom donio preokret. Ipak, "plavi" su odigrali zrelo u finišu. Prvo je Nikolić pogodio za 71:70, da bi Ivanović ukrao loptu Ročestiju i pogodio nakon kontre za 74:70, na minut i devet sekundi prije kraja.

Nakon tajm-auta, Barović pravi nesportski faul, pa se Zvezda ekspresno poenima Lesora vratila u igru 74:73!

Na trojku Gibsona odgovorio je Feldin 77:75, a nakon neiskorišćenog napada Budućnosti, Feldin je promašio otvoren šut za tri poena. Ivanović je potom fauliran, a plej crnogorskog šampiona je ostao smiren i realizova dva penala za veliku pobjedu 79:75.

Budućnost je do pobjede protiv Crvene zvezde u gostima, nakon devet godina, vodio Nemanja Gordić sa 17, dok su po 13 poena postigli Kajl Gibson i Danilo Nikolić.

Kod Zvezde, Tejlor Ročesti je postigao 23 poena, Džejms Feldin je dodao 14, a Branko Lazić i Matijas Lesor su ubacili po 10.

Tok meča:

4. četvrtina

Počela je posljednja dionica. Bjelica sa linije slobodnih bacanja vraća stvari u egal 52:52. Gibson siguran sa penala 54:52. Lazić je ubacio trojku 55:54 vode domaći. Igra se koš za koš, vodi Zvezda 57:56, 7.35 do kraja meča.

Pero Antić je isključen, pošto je nakon tehničke, zaradio i nesportski faul.

Rezultatska klackalica se nastavlja, Gordić je pogodio nakon prodora 60:59 za "plave". Sada je i Barović precizan za plus tri 62:59, tajm-aut Alimpijević.

Trojka Ročestija, ali istom mjerom uzvraća Gordić. Lesor polovičan sa linije penala, Budućnost vodi 65:63. Gordić je pogodio uz faul, a potom je realizovao bacanje 68:63. Mini serija Zvezde za minus jedan 68:67, dva i po minuta do kraja. Barović je ubacio jedno slobodno, a u narednom napadu Lazić donosi preokret 70:69.

Nikolić je vratio vođstvo "plavima", a zatim Barović ponovo polovičan sa linije bacanja 72:70. Ivanović je ukrao loptu i pogodio nakon kontre 74:70 za Budućnost, 1.09 do kraja meča.

Isključen je Barović, ista situacija kao sa Antićem. Lesor je dao jedno slobodno, a potom je zkucao nakon promašaja Bjelice 74:73. Gibson pogađa trojku iz ugla za plus četiri 77:73. Uzvraća Feldin 77:75. Budućnost ne korisit napad, a potom je Feldin promašio otovren šut za tri poena. Dvije skeunde prije kraja fauliran je Ivanović.

Ivanović je pogodio oba bacanja i obezbijedio pobjedu Budućnosti 79:75.

3. četvrtina

Počelo je drugo poluvrijeme. Bjelica je postigao prve poene u nastavku za 36:30. Trojka Gibsona za minus tri 36:33.

Trojka Ivanovića za preokret 38:36. Lesor vraća stavri u egal 38:38, četiri minuta igre u trećoj dionici. Nikolić pogađa za tri 43:40, isti igrač je ubacio još jednu trojku 46:40. Nikolić nastavlja seriju za plus osam 48:40.

Barović sa poludistance 50:40 za "plave". Tri minuta do kraja treće četvrtine. Serija Zvezde 5:0 50:45. Lazić nakon kontranapada, tajm-aut Džikić. Lendri prekida seriju "crveno-bijelih" 52:47. Četvrta trojka Ročestija 52:50.

Kraj treće četvrtine.

2. četvrtina

Počela je druga četvrtina. Druga trojka Ročestija, Zvezda ima plus dva 19:17. Zakucavanje Lesora, tajm-aut Džikić. Prvi poeni za Budućnost u drugoj četvrtini, zakucao je Straovlah. Nova trojka Ročestija za plus pet 24:19. Barović, pa Ilića za minus jedan 24:23.

Igra se koš za koš, Zvezda vodi 28:25, četiri minuta do odmora. Gordić pogađa trojku za izjednačenje 28:28.

Na pogodak Bjelcie odgovorio je Gibson sa linije slobodnih bacanja 30:30, minut i po do poluvremena. Trojka Feldina 33:30 za domaćina. Antić polovičan sa linije slobodnih bacanja 34:30.

Kraj prvog dijela.

1. četvrtina

Meč je počeo. Zvezda je nešto bolje ušla u duel, vodi 7:4. Smanjio je Gordić, ali uzvraća Feldin trojkom za plus 4 10:6. Istom mjerom uzvratio je Gibson 10:9.

Zvezda vodi 12:10, tri minuta do kraja uvodne dionice. Dvije trojke Lendrija, Budućnost vodi 16:14. Tajm-aut Alimpijević, 1.44 do kraja prve četvrtine.

Kraj prve četvrtine, "plavi" vode 17:16.