[ Mina; Objavio: B.V. ]

05. 11. 2017. 18:37   >>  18:44 1

PETA VEZANA POBJEDA

Budućnost bolja od Mornara

Košarkaši Budućnost Volija savladali su Mornar u "Morači" 79:70, u meču sedmog kola ABA lige.

"Plavi" su upisali petu vezanu pobjedu, šestu ukupno, dok su Barani pretrpjeli četvrti poraz.

Na startu meča ekipe su se smjenjivale u vođstvu, da bi Barani trojkom Vranješa poveli 18:15. to je ujedno bilo i posljednje vođstvo Mornara na meču.

Budućnost je nakon toga napravila seriju 11:0 i dobila prvu dionicu 26:18.

Mornar je sredionom druge dionice uhvatio priključak 31:31, ali je Budućnost novom serijom, ovoga puta 9:0 pobjegla rivalu. Nakon prvih 20 minuta Budućnost je imala plus 9 42:33.

Na startu drugog dijela Budućnost je stekla 17 poena prednosti 52:35, ali Mornar nije digao ruke od meča. Napravio je seriju 13:2 i smanjio na 54:48.

Domaći su, međutim, u posljednju četvrtinu ušli sa plus osam, a kada se u četvrtoj četvrtini razigrao Ivanović (ubacio deset poena) bilo je jasno da bodovi ostaju u Podgorici...

Najefikasniji u pobjedničkom timu bio je Nemanja Gordić sa poena 12 poena.

U ekipi iz Bara najbolji je bio Strahinja Mićović koji je postigao 19 poena.

Budućnost Voli će u narednom kolu, 12. novembra, ugostiti Cedevitu, dok će Mornar dan kasnije u Baru igrati sa Igokeom.

4. četvrtina

Počela je posljednja dionica. Ivanović donosi dvocifrenu prednost domaćinu 63:53. Na drugoj strani trojka Nidama 63:56. Koš Lendrija 67:58, tajm-aut Pavićević. Trojka Ivcanovića, Budućnost ima 12 poena prednosti 70:58, istom mjerom uzvraća Nidam.

Pogađa Ivanović uz faul, ali ne koristi dodatno bacanje. Deseti poen Ivanovića, sve je dao u ovoj dionici. Na drugoj sztani pogađa Luković 75:65. Zakucavanje Seada Šehovića, Budućnost hita ka pobjedi 77:65.

Budućnost održava dvocifrenu prednost 79:68. Nesportski faul Seada Šehovića, tajm-aut Džikić. Nije to kaznio Mornar, Barani su se pomirili sa porazom, pola minuta do kraja...

Kraj meča, Budućnost je slavila 79:70.

3. četvrtina

Počelo je drugo poluvrijeme. Zakucava Luković za minus sedam 42:35. Trojka Šehovića, serija Budućnosti 8:0 (50:35). Ne predaje se Mornar, prišao je na 54:45, nešto malo više od četiri minuta do kraja treće dionice.

Trojka Vranješa, serija 10:0, gosti na minus šest 54:48. Gordić prekida seriju gostiju, ali uzvraća Mićović trojkom 56:51. Vranješ na drugi obruč, ali odgovorio je Lendri trojkom, kraj treće četvrtine 61:53.

2. četvrtina

Počela je druga dionica. Pogodio je Rejli-Ros, uz faul, potom je iskoristio dodatno bacanje. Popović prekida seriju Mornara 5:0 - 28:23. Bolje su Barani otvorili drugu dionicu, prišli su na minus jedan 28:27. Trojka Gibsona 31:27, tajm-aut Pavićević, šest minuta do odmora.

Mijović je donio izjednačenje Baranima 31:31. Podgoričani prave seriju 6:0 (37:31), dva minuta do odmora. Nikolić polovičan sa penala, pa polaganje Gordića za plus 9 40:31. Rejli - Ros je prekinuo seriju domaćina 40:33.

Kraj prvog dijela, Budućnost vodi 42:33.

1. četvrtina

Utakmica je počela. Lendri postiže prve poene na meču. Uzvraća Mićović 2:2. Igra se koš za koš 6:6, sve poene za goste dao je Mićović. Četiri minuta igre, neriješeno u "Morači" 9:9.

Druga trojka Vranješa, Mornar vodi 18:15, tajm-aut Džikić. Nikolić vraća stvar u egal 18:18. Druga vezana trojka Budućnosti, Sead Šehović donosi plus tri 21:18. Zakucavanje Nikolića 23:18, tajm-aut Pavićević. Serija "plavih" 11:0 (26:18), posljednji minut.