Objavio: B.V.

21. 11. 2017. 09:17 >> 08:45

NBA LIGA

Vučević odličan u porazu od Pejsersa

Crnogorski košarkaš Nikola Vučević ostvario je dabl-dabl u porazu Orlanda od Indijane 105:97, u jutros odigranom meču NBA lige.

Vučević je za 28 minuta u igri imao učinak od 25 poena i 13 skokova.

Indijanu su do pobjede u gostima vodili Viktor Oladipo sa 29 i Bojan Bogdanović sa 26 poena.

Oladipo i Bojan Bogdanović zajedno su ubacili 40 poena u drugom poluvremenu, a 14 u seriji Pejsersa 16-3 u trećoj četvrtini što je prelomilo meč.

Bivši bek Orlanda bio je silno motivisan pa je meč završio sa sedam ukradenih lopti i pet asistencija.

"Preuzeo je lidersku ulogu. Svake večeri se bori i igra onako kako želimo", kazao je o Oladipu njegov timski kolega Lens Stefenson.

Orlando je izgubio peti meč uzastopno. Tim s Floride je meč završio s 22 greške u šutem od 33 odsto u drugom poluvremenu.

"Negdje tokom treće četvrtine izgubili smo ritam, počeli da koristimo previše driblinga, jednostavno smo stagnirali. Ne znam zbog čega se to dešava, jer radimo dobro. To smo pokazali u prvom poluvremenu, a onda smo počeli da forsiramo", kazao je Vučević.

Ubjedljivu pobjedu ostvario je Klivlend protiv Detroita 116:88, dok je Sakramento izgubio od Denvera 114:98.