24. 11. 2017. 21:43   >>  25. 11. 2017. 08:55 5

KVALIFIKACIJE ZA SP

Crna Gora nemoćna protiv Španije

Košarkaška reprezentacija Crne Gore izgubila je od Španije 79:66, u utakmici prvog kola A grupe kvalifikacija za Svjetsko prvenstvo.

Crna Gora se držala do 13. minuta kada su gosti napravili seriju 12:0 i poveli 33:21. Na poluvremenu je bilo plus osam za Španiju (38:29), da bi u trećoj četvrtini gosti u nekoliko navrata imali 17 poena prednosti.

Ta razlika je bila i nakon 30 minuta igre (58:41), a u posljednjoj dionici naš tim je dva puta napravio seriju 8:0 i koliko - toliko zaprijetio.

Ipak, gosti nijesu gubili glavu. Kod rezultata 69:63 Sakriolo je pozvao taj-aut, a njegovi igrači odgovorili serijom 5:0 i time definitvno prelomili meč.

Nikola Ivanović je bio najefikasniji kod "crvenih", ubacio je 10 poena, a imao je i osam asistencija i pet skokova.

Na drugoj strani, Kino Kolom i Fran Vakses su ubacili po 15 poena.

U drugom meču grupe, Bjelorusija je izgubila od Slovenije u gostima 87:74.

Crna Gora u nedjelju u drugom kolu gostuje Bjelorusiji.

4. četvrtina

Počela je posljednja četvrtina. Trojka Grina u prvom napadu. Pavlićević pogađa za minus 12 58:46. Pogodio je i Radović nakon taj-auta Španije. Visedo prekida našu seriju, pogodio je trojku 61:49.

Sain je povisio na 63:49. Radović polivčan sa linije bacanja, na drugoj strani položio je Rabaseda 65:50. Mini serija "crvenih" 67:57, posljednja četiri minuta. Druga trojka Šehovića za minus sedam 67:60. Vaskez je da dva bacanja. Trojka Mihailovića, dva i po minuta do kraja 69:63. Tajm-aut Španija.

Zakucavanje Vaskeza pod faulom. Iskoristio je dodatno bacanje 72:63. Fernandez vraća dvocifrenu razliku 74:63, 1.45 do kraja..

Španija rutinski privela meč kraju do konačnih 79:66.

3. četvrtina

Počelo je drugo poluvrijeme. Kolom je postigao prve poene u nastavku 40:29. Opet Kolom, plus 13 za "furiju". Trojka Fenrandeza za ubjedljivih 45:29, tajm-aut Mitrović. Konačno koš za "crvene", Sekulić je pogodio uz faul, potom je iskoristio dodatno bacanje 45:32.

Lako Španci održavaju visoku prednost 50:34, 3.49 do kraja treće četvrtine. Igra se koš za koš 52:38. Trojka Vidala uz zvuk sirene 55:38. Istom mjerom uzvraća Pavlićević.

Kraj reće dionice, Španija vodi 58:41.

2. četvrtina

Počela je druga dionica, odmah u prvom napadu pogađa Oriol. Pogađaju Španci nakon kontranapada 19:15. Tajm-aut Mitrović. Pogađa Pavlićević trojku, ali odmah uzvraćaju gosti 21:18. Sekulić je poentirao uz faul. Iskoristio je dodatno bacanje 21:21.

Serija Španije 5:0, sredina druge četvrtine 26:21. Visedo je pogodio trojku za plus 8 29:21. Tajm-aut Mitrović. Nastavlja se serija "furije", sada je 31:21. Ivanović trojkom prekida seriju Španije od 12:0 - 33:24.

igra se koš za koš, Španci vode 35:27,minut i po do odmora. Vidal pogađa uz faul. Koristi dodatno bacanje 37:29, kraj prvog dijela.

1. četvrtina

Meč je počeo. Fran Vaskez postiže prve poene na meču. Uzvraća Šehović trojkom 3:2. Nova trojka za Crnu Goru , pogodio je Radović. Ivanović za plus 4 (8:4), na drugoj strani opet je precizan Vaskez.

Zakucavanje Barovića za plus pet 12:7, sredina uvodne dionice. Ernandez je pogodio trojku, potom naš tim nije iskoristio dva napada. Rabaseda trojkom donosi preokret 13:12. Treća trojka za "crvene", Mihailović za 15:13.

Na kraju prve četvrtine neriješeno 15:15.