17. 02. 2018. 20:50   >>  22:44

"PLAVI" ODBRANILI PEHAR

Budućnost kroz dramu do trofeja

Košarkaši Budućnost Volija odbranili su trofej u Kupu Crne Gore, pošto su u finalu u "Morači" savladali Mornar 87:83.

Budućnost je 11. put osvojila trofej nacionalnog Kupa.

Podgorički tim ima i tri trofeja Kupa bivše Državne zajednice.

Mornar nema trofej, a treći put uzastopno zaustavljen je u finalu.

Mornar je sjajno otovrio meč i brzo stigao do plus 9 (12:3). U finišu uvodne dionice Barani su imali osam poena prednosti i dva bacanja Vujoševića. On je promašio oba, što je trglo Budućnost koja je do kraja tog perioda napravila seriju 12:0 za 30:26.

Budućnost je tokom druge dionice u nekoliko navrata imala osam razlike, da bi na odmor otišala sa plus pet (46:51).

Kod rezultata 54:50 za Budućnost, Mornar je napravio seriju 16:6 i najavio uzbudljivu završnicu. Uoči posljednjih 10 minuta Barani su vodili 70:67.

U odlučujućoj dionici uglavnom se igralo koš za koš. Nidam je pogodio trojku za vođstvo Barana 80:79, ali je istom mjerom uzvratio Gordić na nešto više od minut do kraja. Budućnost se potom odbranila, a Gibson sa penala donio plus četiri 84:80. "Plavi" su potom u penal-završnici sačuvali pobjedu i stigli do trofeja.

Najefikasniji u pobjedničkom timu bio je Kajl Gibson sa 19, Nikola Ivanović dodao je 15, a poen manje Nemanja Gordić.

U barskom timu najbolji je bio Strahinja Mićović sa 21, dok je Uroš Luković meč završio sa 17 poena.

Tok meča:

4. četvrtina

Serija Budućnosti 5:0 na startu za preokret 72:70. Luković polovičan sa linije bacanja. Rejlis Ros vraća vođstvo Baranima. Opet igra koš za koš, trojka Gibsona za izjednačenje 77:77. Pet minuta do kraja.

Gordiš sa koša na koš 79:77, tajm-aut Pavićević. Nidam pogađa trojku, ali istom mjerom uzvraća Gordić, posljednji minut 82:80. Gibson je realizovao dva penala 84:80, 19 sekudni do kraja. Tajm-aut Mornar.

Gibosn polovičan sa penala, Rejli Ros pogađa trojku 85:83. Ivanović je pogodio dva bacanja 87:83, kraj meča.

3. četvrtina

Prve poene u nastavku postigao je Rejli Ros. Mornar je prišao na minus jedan, ali Nikolić odbija taj napad 54:50. Balić i Rejli Ros donose preokret 58:54.

Luković pogađa za plus šest 66:60.

Igra se koš za koš u finišu, Mornar vodi 70:64. trojka Lendrija za minus tri. Kraj treće četvrtine 70:67.

2. četvrtina

Počela je druga dionica. Bolje je Mornar otvorio ovaj dio igre, trojka Rejli-Rosa za minus dva 34:32. Lendri iz reketa, pa trojka Ivanovića, Budućnost vodi 39:32. "Plavi" na plus devet 41:32, tajm-aut Pavićević, sredina druge četvrtine.

Zakucavanje Lukovića, pa polaganje Rejli-Rosa , Mornar je smanjio na 41:36. Tajm-aut Džikić. Razigrao se Nikolić, Budućnost vodi 47:38, dva i po minuta do odmora. Igra se koš za koš 50:42. Kraj prvog dijela, plus pet za Podgoričane 51:46.

1. četvrtina

Meč je počeo. Nidam je pogodio trojku uz faul. Amerikanac je potom iskoristio dodatno bacanje 4:0. Uzvraća Nikolić, a na drugoj strani pogađa Mićović 6:2.

Luković je precizan, Mornar na plus sedam 10:3. Zakucavanje Lukovića za 12:3. Tajm-aut Džikića, tri minuta igre. Budućnost je smanjila na 12:8.

Budućnost hvata ritam, prišla je na minus četiri 18:14, četiri minuta do kraja uvodne dionice. Trojka Nidama, Barani opet imaju plus sedam 23:16. Nova trojka Mornara, sada je precizan bio Mićović 26:18. Četiri vezana poena Ilića 26:22.

Furiozan finiš Budućnosti, serija 12:0 (trojke Lendrija i Seada Šehovića) za preokret 30:26. Kraj prve četvrtine.