Objavio: P.R.

26. 02. 2018. 20:48   >>  20:59 4

KVALIFIKACIJE ZA SP

Košarkaši poraženi i u Saragosi

Muška seniorska košarkaška reprezentacija Crne Gore izgubila je večeras u Saragosi od Španije 79:67 (23:17, 23:22, 18:14, 15:14) u utakmici čevrtog kola A grupe kvalifikacija za Svjetsko prvenstvo.

Španiju je do četvrtog trijumfa vodio Pedro Agilar sa 16 poena.

U crnogorskoj selekciji najbolji je bio Zoran Nikolić sa 13, dok je Nikola Ivanović meč završio sa deset poena.

Španija je prvi međusobni duel dobila 79:66, a u dosadašnjem dijelu takmičenja ostvarila je maksimalan učinak.

Crna Gora poslije četiri odigrana meča ima pobjedu i tri poraza. Savladala je Bjelorusiju, a osim od Španije dva puta, izgubila je i od Slovenije 75:63.

U drugom meču te grupe Bjelorusija je pobijedila Sloveniju 93:92 i ostvarila prvu pobjedu.

Crna Gora će u petom kolu 28. juna ugostiti Bjelorusiju, dok će Sloveniji gostovati 1. jula.

Španija - Crna Gora 79:67
(23:17, 23:22, 18:14, 15:14)

Prva četvrtina

Španci već na početku meča u Saragosi kažnjavaju sve greške naših košarkaša. Nakon tri minuta, bez promašaja iz igre vode 11:2. Nikolić je jedini naš košarkaš koji je upisao poene na startu utakmice. Ubacio je četiri poena (11:4). Domaćin 5 minuta prije kraja četvrtine preko slobodnih bacanja dolazi na rekordnih 12 poena prednosti 18:6. Nikolić i Šehović smanjuju na -8 (18:10), ali Španci brzom akcijom opet dolaze do dvocifrene razlike (20:10). Nidam ubacuje prvu trojku reprezentacije za "samo" -7 (22:15) na minut prije kraja. Odlični Gajović izborio je poene uz dodatno koje je promašio (22:17). Tri slobodna bacanja smo promašili. Odličnu akciju u posljednje četiri sekunde nije uspio zicerom da kruniše Radović. Zaostajemo za domaćinom šest razlike (23:17).

Druga četvrtina

Greškama otvaramo i drugu četvrtinu. Radović u napadu gubi loptu, a Španci brzom tranzicijom kažnjavaju trojkom (17:26). Gajović nakon dobre odbrane daje i prve poene (26:21). Nova dobra odbrana, Ivanović krade loptu i koristi kontru da smanji razliku na -3 (26:23). Domaćin uspijeva da prekine našu mini-seriju, ali Vraneš upisuje tek drugu timsku trojku i smanjuje na -2 (26:28). U ovom periodu igra se koš za koš. Vranješ je supio da odmah vrati trojku Špancima, dok je Ilić povezao dva koša (33:35). Popović uspijeva da novom trojkom dovede Crnu Goru do izjednačenja (36:36). Međutim, loše postavljenom odbranom primamo odmah trojku. Španci dolaze do četvrte trojke, ali preko Popovića i Crna Gora upisuje četiri šuta iza linije za trojku (44:39). Na kraju prvog poluvremena sedam poena prednosti za domaćina (46:39).

Treća četvrtina

Drugo poluvrijeme je počelo zakucavanjem Vaskeza. Španci opet dolaze trojkama do dvocfrene razlike (51:41). Domaćin je opet došao do najveće prednosti +12 (53:41). Međutim, naši košarkaši su brzo odgovarili preko Nidama trojkom koji ponovo smanjuje na jednocifrenu razliku. Španija upisuje desetu trojku iz 14 pokušaja preko Fernandesa koji ne zna za promašaj (3/3). Španija nakon tri ofanzivna skoka dolazi preko linije za slobodna bacanja do rekordnih +14 poena prednosti (64:50). Nikolić konačno sa slobodnih bacanja prekida post od četiri minuta bez koša (64:52).

Četvrta četvrtina

Domaćin na startu posljednje četvrtine lakim poenima dolazi do rekordne prednosti +15 (68:53). Španci povećavaju na 18 razlike (73:55). Naši košarkaši su pred sami kraj meča koševima Ivanovića i Nikolića smanjili na jednocifrenu razliku 75:67, ali više nije bilo vremena. Španci su u Saragosi slavili skoro identičnim rezultatom iz "Morače" - 79:67.