10. 04. 2018. 20:22 >> 21:17
16

DRAMA SE SELI U PG

Budućnost stala, Zvezda iščupala trijumf

Košarkaši Budućnost Volija izgubili su u Beogradu od Crvene zvezde 69:59 (17:13, 14:18, 16:17 i 22:11) u drugoj utakmici finala plej-ofa regionalne ABA lige.

Domaćin je odlučujuću prednost stekao u posljednja tri i po minuta, iskoristio je period bez koša Budućnosti i serijom 9:0 došao do pobjede i izjednačenja u seriji.

Aktuelnog šampiona regionalnog takmičenja do pobJede je vodio Alen Omić sa 15 postignutih poena, Tejlor Ročesti je dodao 11, a Ognjen Dobrić poen manje.

U podgoričkom timu istakao se Nemanja Gordić koji je meč završio sa 22 poena. Njega su najbolje pratili Džastin Delmen sa 10 i Nikola Ivanović sa devet poena.

U finalu plej-ofa igra se na tri dobijena meča.

Naredna dva meča biće odigrana u petak i subotu u Podgorci.

Crvena zvezde - Budućnost 69:59

(17:13,14:18,16:17,22:11)

Prva četvrtina

Prvi napad ima domaćin. Dolman je upisao prve poene za Budućnost. Zvezda konstantno napada sa niskog posta, dok "plavi" promašuju sa distance (8:6).

Gosti prave mini-seriju, a Dolman koristi zicer za prvo vođstvo Budućnosti (8:10). Zvezda je, najviše zahvaljujući Ročestiju, napravila seriju od 6:0 (14:10). Na kraju prvog perioda Zvezda ima +4 (17:13).

Druga četvrtina

Popović otvara četvrtinu poenima. Zvezda dobra u ofanzivnom skoku, a Lesor daje energiju svom timu (21:15). Popović ponovo iz prodora pogađa (21:17). Međutim, Elis pod koš uspijeva da ubaci koš uz dodatno slobodno bacanje koje nije pogodio (23:17). Dolman sa vrha reketa smanjuje na 23:18. Lesor nastavlja da vodi Zvezdu u ovoj četvrtini (26:19). Samo jedna trojka je upisana do sada. Ročesti trojkom diže Zvezdu na maksimalnih +10 (29:19). Ali, sa druge strane, Gordić tri poena, a "plavi" upisuju prvu trojku. Dolmen precizan sa linije slobodnih bacanja, gosti prepolovili vođstvo Zvezde na +5 (29:24). "Plavi" izvanredni sa slobodnih bacanja. Dolmen smanjuje na -3 (31:28). Posljednji napad, Ivanović trojkom uz zvuk sirene izjednačava na 31:31. Budućnost je napavila seriju od 12:2 na kraju drugog perioda.

Treća četvrtina

Ivanović nastavlja sa poenima uz dodatno slobodno bacanje i na startu drugog poluvremena. Ivanović ponovo pogađa. Osam vezanih poena (36:31) i serija 17:2. Gordić trojkom dovodi Budućnost do maksimalnih +8 (31:39). Ročesti upisuje prve poene za Zvezdu u drugom poluvremenu (33:39). Zvezda poenima sa linije slobodnih bacanja prilazi na -4 (37:41). Budućnost bolja u ovom periodu, dok Zvezda ide iz griješke u grešku (40:46). Dobrić izgubljene lopte Zvezde prekida trojkom (43:46). Loše dodavanje Ivanovića koristi Feldin koji koristi kontru (45:48). Feldin nastavlja i smanjuje na -1 (47:48) za kraj trećeg perioda.

Četvrta četvrtina

Feldin u pozitivnom ritmu nastavlja seriju i na startu posljednjeg perioda dovodi Zvezdu sa 2+1 u vođstvo (50:48). Gordić vraća trojkom prednost (50:52). Dobrić novom trojkom vraća prednost domaćih (53:52). Omić nastavlja mini-seriju Zvezde (55:52). Gordić uspijeva da prekine seriju Zvezde (56:54) i upiše 20 poena. Šehović sa linije slobodnih bacanja daje dva od tri i poravnava rezultat na 56:56. Omić koristi dodatno slobodno bacanje i dovodi svoj tim na +3 (60:57).

Gordić drži "plave" prilijepljenim za Zvezdu (60:59). Budućnost u krizi. Domaćin preko slobodnih bacanja povećava prednost. Zvezda vodi +6 (65:59) na minut i po do kraja meča. Ponovo slobodna bacanja. Omić precizan oba puta, Budućnost nastavlja da griješi. Kraj drugoga meča. Zvezda je preko ofanzivnog skoka došla do pobjede (69:59). Drama se nastavlja u Podgorici.

Crvena zvezda: Feldin, Ročesti, Dobrić, Bjelica, Lesor, Davidovac, Lazić, Janković, Omić, Enis, Jovanović, Kešelj. Trener: Dušan Alimpijević.

Budućnost: Ivanović, Doelman, Barović, Starovlah, Gordić, Ilić, Nikolić Z, Gibson, Popović, Lendri, Nikolić D, Suad Šehović, Sead Šehović. Trener: Aleksandar Džikić.

Hala: "Aleksandar Nikolić", Beograd

Sudije: Matej Boltauzer, Sreten Radović, Tomislav Hordov

Podgorički tim jučerašnji prvi duel dobio je 80:76 i tako naprvio prvi korak ka osvajanju trofeja.