12. 10. 2018. 20:30 >> 21:23
20

BUDUĆNOST NEMOĆNA

Armani slavio u "Morači"

Košarkaši Budućnost Volija izgubili su od Armanija iz Milana 82:71, u utakmicu prvog kola Evrolige.

Budućnost se, poslije 15 godina, vratila u Evroligu, a evroligaški meč u dvorani Morača odigrala je poslije 5.728 dana.

Italijanski tim opravdao je ulogu favorita, tokom cijelog meča bio je u vođstvu, dozvolivši rivalu da samo jednom povede (5:4) u trećem minutu.

Armani je, nakon izjednačenog početka meča, serijom 13:0 u 9. minutu stekao prednost od 15 poena.

Budućnost je sredinom druge četvrtine uspjela je da zaostatak svede na četiri (32:28, 34:30), nakon čega je uslijedila serija od 6:0 italijanskog tima za vođstvo od 40:30, koje je na poluvremenu iznosilo 11 poena (42:31).

Domaćin je u finišu treće četvrtine još jednom zaprijetio i zaostatak sveo na tri poena (52:49), ali je Armani sa pet uzastopnih poena poveo 57:49, a već početkom posljednje četvrtine ponovo došao do dvocifene prednosti (62:51).

Trojkom Nemanje Nedovića razliku je uvećao na 14 poena (65:51) i praktično već tada riješio pitanje pobjednika.

Budućnost je na dva minuta ponovo vratila neizvjesnost, smanjila na 71:68, ali nije imala snage za preokret.

Bivši košarkaš Budućnosti, Vladimir Micov vodio je Armani do pobjede sa 15, Nemanja Nedović ubacio je 14, a poen manje Majk Džejms.

Najefikasniji u poraženom timu bio je Erl Klrk sa 22, Edvin Dželson dodao je 12, a po poen manje Alen Omić i Nikola Ivanović.

Budućnost Voli će u drugom kolu, u utorak u Istanbulu, igrati sa Darušafakom.

4. četvrtina

Mico poenima sa pludistance otvara posljednju dionicu 59:51. Pogađa sada Dela Vale za tri, gosti opet imaju dvocifrenu prednost 62:51. Tajm-aut Džikić. Druga trojka Nedovića 65:51, uzvraća Erl Klark 65:53.

Kuzminskas za dva, na drugoj strani trojka Džeksona. Još jedna trojka "plavih", sada je precizan Popović 68:61. Težak šut je pogodio Džrejms 71:61, sredina posljednje dionice. Trojka Nedovića , ali Budućnost je napravila seriju 5:0 i prišla na 74:66.

Trojka Erla Klarka za minus tri 74:71, dva i po minuta do kraja. Uzvraća Micov 76:71. Gudaitis je realizovao dva bacanja 78:71, gosti blizu pobjede, 34 sekundi do kraja.. Tajm-aut Džikić.

Kraj Armani je slavio sa 82:71.

3. četvrtina

Micov donosi gostima plus 14 45:31. Uzvraća Budućnost serijom 6:0. Omić iz reketa , Budunost na minus osam 47:39, sredina treće dionice. Erl Klark sada pogađa iz reketa 47:41, tajm-aut Pjaniđani.

Trojka Micova iz ugla, na drugoj strani pogađa Gordić 50:43. Razigrali su se Gordić i Erl Klars, Budućnost na minus tri 52:49. Nova trojka Micova, sada sa centralne pozicije 55:49.

Kraj treće dionice Armani vodi 57:51.

2. četvrtina

Igra se koš za koš u prva dva minuta. Trojka Džejmsa, Budućnost na minus devet (25:16). Ivanović je pogodio sa poludistance, ali gosti su imali spreman odgovor - zakucavanje Gudaitisa, pa trojka Dela Valea za plus 12 (30:18). Tajm-aut Džikić.

Trojka Ivanovića 30:21, četiri minuta igre u drugoj dionici. Trgla se Budućnost, trojka Džeksona za minus četiri 32:28, tri i po minuta do odmora.

Razigrao se Kuzminskas, postigao je četiri poena, potom je pogodio i Nedović i za čas posla gosti na plus 10 40:30, posljednji minut. Gosti na veliki odmor odlaze sa 11 poena prednosti 42:31.

1. četvrtina

Meč je počeo, prve poene postigli su gosti iz reketa 2:0. Nedović nakon kontranapada 4:0. Omić, pa trojka Erla Klarka za preokret 5:4. Sada gosti prave seriju 5:0 (9:4).

Razigrao se Majk Džejms, pogodio je nakon kontranapada za plus šest 13:7, sredina uvodne dionice. Tajm-aut zove Džikić. Trojka Džejmsa, Armani ima devet poena prednosti 16:7.

Budućnost se muči u napadu, gosti to surovo kažnjavaju, trojka Nedovića 22:7. "Plavi" su postigli četiri poena u nizu, u završnici prve četvrtine i prišli na minus 11 22:11. Kraj prve četvrine.

Ceremonija prije meča

Prije početka utakmice, uslijedila je svečanost na kojoj su uručena priznanja.

Posebna priznanja za doprinos klubu dobili su bivši igrači "plavih" Žarko Paspalj, Dejan Tomašević, Vladimir Kuzmanović, Željko Topalović, te trener Ruskim Halilović.

Priznanje je dobio i Vladimir Micov, koji nastupa za Armani.

Priznanje je dobila i crnogorska fudbalska legenda, Predrag Mijatović, kao i kardio hirurg Boško Đukanović.

Priznanja je uručio predsjednik Budućnost Volija Dragan Bokan.

"Plavi" će na startu elitnog takmičenja imati podršku Žarka Paspalja, Dejana Tomaševića, Željka Topalovića i Vladimira Kuzmanovića, a na tribinama će biti  i fudbalske legende Dejan Savićević i Peđa Mijatović.

Duel u dvorani Morača počeće u 18 sati i 45 minuta.