12. 10. 2018. 22:10 >> 21:54

OLIMPIJAKOS DEKLASIRAO HIMKI

Fener ubjedljiv, Baskonija odnijela bodove iz Kaunasa

Košarkaši Fenerbahčea ubjedljivo su savladali Gran Kanariju na svom terenu 97:72, dok je Baskonija slavila na gostovanju Žalgirisu 87:79, u mečevima prvog kola Evrolige.

Fener je dominirao od prvog do polsjednjeg trnutka, prvu četvrtinu je dobio rezultatom 22:10, nakon prih 20 minuta tim Željka Obradovića je imao plus 14 (49:35).

U nastavku razlika je samo rasla do konačnih 97:72.

Fener je na kraju imao čak četvoricu dvocifrenih igrača. Najefikasniji je bio Jan Veseli sa 19 poena, Kalinić je ubacio 16, a Lovernj i Datome su postigli po 12 poena.

Kod Gran Kanarije najbokji je bio Evans sa 13 postignutih poena.

Žalgiris se držao u prvih 20 minuta, pa je Baskonija na poluvremenu imala plus tri. Gosti su u nastavku “dodali gas“ i sredinom četvrte četvrtine stigla do velikih 18 poena razlike, a potom mirno priveli meč kraju.

Goste je do pobjede nosio Džejson Grejndžer sa 15 poena, jedan manje imao je ubacio Šavon Šilds.

Nejt Volters je sa 19 poena i pet asistencija bio najbolji u poraženom sastavu.

Olimpijakos je lako izašao na kraj sa Himkijem u gostima 87:66.

Tim iz Pireja do pobjede je predvodio Zek Lidej sa 14, Vezenkov je dodao 13, a  Strelnieks i Printezis po 11 poena.

Na drugoj strani, po običaju najbolji je bio Aleksej Šved sa 34 poena.