16. 10. 2018. 21:10   >>  21:24 23

DRUGI PORAZ

Budućnost posustala u finišu

Košarkaši Budućnost Volija izgubili su večeras od Darušafake u Istanbulu 71:63, u utakmici drugog kola Evrolige.

To je drugi poraz regionalnog šampiona, nakon što je na startu takmičenja izgubio pred svojim navijačima od Armanija iz Milana 82:71.

Darušafaka je upisala prvu pobjedu, poslije startnog poraza u Madridu od Reala 109:93.

Početak meča obilježila je igra koš za koš, da bi "plavi" furiozno odigrali posljednja tri minuta uvodne dionice. Serijom 14:2 stigli su do plus 11 uoči druge dionice (25:24).

Ipak, u drugoj četvrtini uslijedio je pad u igri naše ekipe, koja čak sedam minuta nije postigla koš. Darušafaka je to znala da kazni, pa je nevjerovatnom serijom 19:0 povela 33:25.

Budućnost je potom reagovala i izjednačila 33:33, ali je ipak imala minus na poluvremenu 43:39.

Turski tim održavao je minimalnu prednost tokom treće dionice, pa je i nakon 30 minuta igre bilo plus četiri za domaćina (53:49).

Budućnost je bolje otvorila posljednju dionicu, na krilima Ivanovića (ubacio pet poena) preokrenula 58:55, ali nije izdržala.

Finiš je pripao domaćinu, koji je kod rezulata 62:62 napravio seriju 9:1 i stigao do pobjede.

Piners je predvodio Darušafaku sa 15 poena, Kid je ubacio 12, dok je Džeremi Evans imao učinak od sedam poena i 12 skokova.

Kod Budućnosti, Nemanja Gordić i Erl Klark ubacili su po 11, Ivanović sje dodao 10.

U narednom kolu, za dva dana, “plavi” dočekuju Makabi iz Tel Aviva.

Tok meča:

4. četvrtina

Omić pogađa na startu 53:51. Ivanović, pa Danilo Nikolić za izjenačenje 55:55, dva minuta igre. Trojka Ivanovića, vode "plavi" 58:55. igra se koš za koš, Budućnsot ima minimalnu prednost 60:59. Piners je pogodio po faulom. Dao je i dodatno bacanje za preokret 62:60. Četiri minuta do kraja.

Zakucava Omić za izjednačenje 62:62. Evans, pa Piners nakon prodora donose domaćinu četiri poena prednosti 66:62, 1.07 do kraja meča. Tajm-aut Džikić. Omić polovičan sa penala 66:63. Piners je ubacio jedno od dva bacanja, 50 sekundi do kraja 67:63. Klark je promašio otvoren šut za tri...

Kid je dap dva bacanja za plus šest 69:63. Kraj meča, pobjeda Darušakae 71:63.

3. četvrtina

Zakucavanje Erika 41:35. Trojka Gordića, ali onda uzvraća Erik 43:38. Pet minuta igre, rezultat je 4:4. Serija domaćina 5:0 za 48:39. Ivanović je realizovao dva bacanja 48:43.

Koti Klar pogađa za minus četiri 50:46, 1.08 do kraja treće četvrtine. Zakucavanje Evansa, a onda je trojku pogodio Džekson. Evans je u posljednjim skundama fauliran, iskoristio je jedno od dva bacanja 53:49. Kraj treće dionice.

2. četvrtina

Piners poenima otvara i drugu dionicu. Pogodio je i Erik, Budućnost bez poena u prva dva minute ove dionice 25:18. Nastavlja se serija domaćina, sada je 9:0 za samo minus dva 25:23. Tajm-aut Džikić.

Nije pomogao minut odmora, Budućnost šest minuta bez koša, što je domaćin kaznio i košem Ozemioglua preokrenuo 26:25. Savaš iz reketa, serija Darušafake 14:0. Nesportski faul Krafta, potom trojka Kida 33:25. Tek nakon sedam minuta koš za Budućnost, trojku je pogodio Gordić. Nedugo zatim isti igrač pogađa za minus tri 33:30. Dva i po minuta do velikog odmora.

Kraft sa poludistance za izjednačenje, ali na drugoj strani precizan iza linije 6,75 Piners 36:33. Kraj prvog dijela, domaćin vodi 39:35.

1. četvrtina

Meč je počeo. Piners postiže prve poena na meču 2:0. Trojka Erla Klarka, uzvraća Kid 4:3. Koš za koš se igra u prva tri minuta, Budućnost vodi 7:6. Zakucavanje Kida za plus tri 12:9, sredina prve dionice.

Trojka Džeksona, "plavi" su vratili stvari u egal 14:14. Preokret Budućnosti, pošto je Erl Klark dao dva bacanja. Druga trojka Džeksona za plus pet 19:14. Raspucao se naš tima, sada je trojku pogodio Koti Klark 22:14. Opet trojka "plavih"! Ivanović sa zvuko sirena za ubjedljivih 25:14.