02. 11. 2018. 20:43   >>  23:44 10

"PLAVI" I DALJE BEZ POBJEDE

Budućnost namučila Panatinaikos

Košarkaši Budućnost Volija poraženi su od Panatinaikosa u "Morači" 72:67, u utakmici petog kola Evrolige.

Budućnost je odigrala možda i najbolji meč u Evroligi, ali nije uspjela da stigne do prve pobjede. Baš kao i protiv Makabija, kobna je bila posljednja dionica, kada se PAO odlijepio na plus 13, što je ipak bilo premnogo za “plave”.

Gosti su dobili prvu dionicu 18:15, da bi na startu druge nakon dvije vezane trojke Tomasa stigli do plus devet (24:15). Ipak, Budućnost se trgla nakon toga i do odmora uhvatila priključak 31:31.

U trećoj dionici igralo se koš za koš do posljednjeg minuta, kada je PAO serijom 5:0 stigao do četiri poena prednosti 50:46.

Budućnost je na startu četvrte četvrtine prišla na minus jedan 50:49, ali se onda opet raspucao Tomas. Ubacio je dvije trojke, jednu je pogodio Lekavičijus, pa su “zeleni” stigli do plus 12 (65:53), na šest minuta do kraja.

Ubrzo je bilo i plus 13, da bi tek onda Budućnost reagovala i trojkama Ivanovića i Džeksona zaprijetila. Ipak, kada je kod rezultata 71:67 Omić promašio zicer, bilo je jasno da će PAO odnijeti bodove iz “Morače” ...

Višestrukog prvaka Evrope do pobjede vodili su Tomas sa 14 i Joanis Papapetru sa 13 poena.

U podgoričkom timu dvocifreni su bili Alen Omić sa 16 i Nikola Ivanović sa 12 poena.

Budućnost Voli će u narednom kolu, 9. novembra u Podgorici, igrati sa litvanskim Žalgirisom.

4. četvrtina

Barović za minus jedan 50:49. Lekavičijus iz ćoška za tri 53:49. Tomas je sada ubacio trojku, PAO se odlijepio na 56:49, tajm-aut Džikić. Gordić je dao dva bacanja za minus pet 56:51. PAO održava plus sedam 60:53, šest minuta do kraja.

Nova trojka Tomasa, pa koš nakon kontranapada za 65:53. Ilić je zakucao pod faulom, ali nije dao dodatno bacanje 65:55. Papapetru za tri , gosti blizu pobjede 68:55, četiri minuta do kraja.

Reagovali su "plavi", Omić, pa trojka Džeksona za minus šest 68:62, tajm-aut Paskvala. PAO vodi 71:64, 1.10 do kraja...

Trojka Ivanovića, ali Omić nije dao zicer za minus dva , ovako ostaje 71:67, deset sekundi do kraja... Kraj meča, PAo je slavio 72:67.

3. četvrtina

Lazme zakucava na startu nastavka 33:31. Lodžeski za plus četiri, uzvraća Erl Klark. Omić je realizovao dva bacnja za izjednačenje 35:35. Trojka Gordića, ali istom mjerom uzvraća Lodžeski 38:38.

Sada trojku pogađa Džekson, sredina treće dionice. Lodžeski pogađa drugu vezanu trojku 41:41. Treća trojka Budućnosti u ovom periodu, precizan je bio Erl Klark 44:41. Kalates, pa Lazme, ali Erl Klark vraća vođstvo "plavima" 46:45.

Klates , pa trojka Gista , PAO je na plus četiri 50:46, posljednji minut. Gosti nakon 30 minuta igre vode 50:47.

2. četvrtina

Trojka Tomasa za plus šest 21:15. Druga uzastopna trojka Tomasa 24:15. Ilić postiže prve poene za "plave" u drugoj dionici 24:17, tri minuta igre. Trgla se Budućnost, četiri vezana poena za minus pet 26:21. Gordić pogađa, serija našeg tima 6:0 - 26:23.

Papapetru nakon ofanzivnog skoka prekida seriju "plavih" 28:23. Četiri poena Omića u nizu, Budućnost na minus jedan 28:27, dva i po minuta do odmora. Ivanović je vratio stvari u egal 29:29. Papapetru vraća bođstvo gostima, a onda nesportska greška Lazmea.

Gordić je pogodio dva bacanja, a ivanović sa zvukom sirene promašio trojku, neriješeno na poluvremenu 31:31.

1. četvrtina

Adetokumpo zakucava 2:0. Na drugoj strani zakucava Omić 2:2. Novo zakucavanje Adetokumpa, sada nakon ukradene lopte i kontranapada 5:2. Koti Klark floterom pogađa, uzraća Kalates 7:4, četiri minuta igre.

Tvrda prva četvrtina, gosti vode 9:8. Trojka Ivanovića za preokret 11:9, tri minuta do kraja uvodne dionice. Poravnao je Papapetru 11:11. Nakon poena Erla Klarka gosti su napravili seriju 5:0 za vođstvo 16:13.

Po koš na obje strane, "zeleni" na kraju prve dionice imaju plus tri 18:15.