[ Objavio: O.Z. ]

15. 11. 2018. 20:36   >>  21:37 17

RAFALNA PALJBA "PLAVIH"

Lekcija Baskoniji, prva pobjeda Budućnosti

Košarkaši Budućnost Volija ostvarili su prvu pobjedu u Evroligi, pošto su večeras u "Morači" savladali Baskoniju 99:84. "Plavi" su u velikom stilu stigli do prvijenca, pošto su ubacil čak 21 trojku, što je rekord u elitnom takmičenju.

Od strata su Podgoričani bili nadahbuti, Erl Klark je ubacio dvije trojke, pa je dva puta za tri ponea bio precizan Suad Šehović za plus sedam 12:5.

Gosti su reagovali nakon toga i stigli do izjednačenja 14:14, ali je finiš dionice pripao "plavima" koji su nakon uvodnih deset minuta imali plus osam 26:18.

Budućnost je potom stigla do plus 12 nakon trojke Nikolića 33:21, a dvocifrenu prednost je imala i na pluvremenu 48:37.

Šengelija je na startu nastavak održavao goste u igri, ali je od sredine treće dionice pa do kraja viđena dominacija Budućnosti.

Podgoričani su rešetali iz svih pozicija, do kraja treće dionice stekli su 15 poena prednosti 75:60, da bi u posljednjih deset minuta ovjerili pobjedu.

U tom dijelu igre, Džekson je ubacio čak pet trojki i gostima nije bilo spasa, na kraju ubjedljivih 99:84.

Džekson je ujedno i bio najefikasniji sa 24 poena, dok je 20 postigao Erl Klark, a 18 Danilo Nikolić.

Na drugoj strani, istakao se Tornike Šengelija sa 16, Ševon Šilds i Marselinjo Uertas dodali su po 14.

4. četvrtina

Trojka Džeksona za velikih 78:62. Nova trojka Džeksona, Budućnost hita ka pobjedi 81:62. Trojka Hilijarda 81:65, ali još jedna trojka Džeksona! Nastavlja se festival trojki, sada je precizan bio Uertas 84:68, šest minuta do kraja. Serija gostiju 7:0 za minus 12, 84:72.

Trojka Nikolića na steku napada 87:72. Gosti postižu četiri poena, ali Džekson pogađa četvrtu trojku u ovj dionici, "plavi" blizu pobjede 90:76.

Šou Džeksona, peta trojka 93:76! Mirno je Budućnost privela meč kraju, do konačnih 99:84.

3. četvrtina

Trojka gostiju na startu nastavka, Erl Klark vraća dvocifrenu prednost 50:40. Šengelija nakon kontranapada 50:44. Trojka Džeksona, deseta Budućnosti 53:44. Šengleija u naletu, pogodio je pod faulom. Međutim, nije dao dodatno 55:48. Nikolić pogađa floter za plus 11 59:48, sredina treće dionice.

Hilijard uz faul, potom je ubacio dodatno bacanje 59:51. Trojka Nikolića uz zvuk sirene 62:51. Nova trojka "plavih", Koti Klark za plus 12 - 65:53. Džekson je odigrao dva plus jedan  - 70:57, dva minuta do kraja treće dionice. Nastavlja se rafalna paljba Budućnosti, nova trojka Suada Šehovića 75:59. Kraj treće dionice , Budućnost ima plus 15 - 75:60.

2. četvrtina

Vildoza pogađa trojku za minus pet 26:21. Uzvraća Koti Klark 28:21. Koti Klark je opet precizan za plus devet 30:21. Šesta trojka Budućnosti, sada je Nikolić pogodio, velikih 12 poena prednosti 33:21. Trojkom uzvraća Šilds. Kakva paljba "plavih", trojka Ivanovića 36:24.

Četiri vezana poena postižu gosti 36:28, četiri minuta igre. Trojka Kotija Klarka 39:28.  Serija gostiju 5:0 za minus šest 41:35, tri minuta do odmora. Trojka Ivanovića za 44:35, na drugoj strani zakucava Diop 44:37. Razigrao se Ivanović, pogodio je uz faul, pa realizovao dodatno bacanje 47:37.

Barović polovičan sa linije bacanja, gosti potom nijesu iskoristili napad, kraj prvog dijela Budućnost vodi 48:37.

1. četvrtina

Šilds trojkom otvara meč. Na drugoj strani, pogodio je Erl Klark. Šengleija, pa trojka Erla Klarka, vođstvo "plavih" 6:5. Dvije vezane trojke sada je pogodio Suad Šehović za plus sedam 12:5.

Uzvraćaju gosti istom mjerom, precizan je Uertas 12:8, četiri minuta igre. Šilds sa poludistance, gosti su prišli na 14:12. Zakucava Šengelija, izjednačenje 14:14. Nikolić vraća vođstvo "plavima", a potom je Džekson pogodio uz faul. Ubacio je i dodatno bacanje 19:14.

Treća trojka Erla Klarka, vodi Budućnost 24:18, finiš uvodne dionice. Opet Klark, sada je realizovao dva penala 26:18, to je rezultat nakon prvih 10 minuta.