-3.9 °C

ČETVRTA POBJEDA 17. 11. 2018. 19:56   >>  19:32 0

ČETVRTA POBJEDA

Cedevita ubjedljiva protiv FMP-a

Košarkaši Cedevite pobijedili su danas FMP na gostujućem terenu sa 95:81 (25:16, 22:19, 26:19, 22:27) u osmom kolu ABA lige.

Najefikasniji igrač utakmice bio je košarkaš Cedevite Andrija Stipanović koji je postigao 21 poen, dok je Eldžin Kuk ubacio poen manje. Na drugoj strani, najbolji je bio Dragan Apić sa 25 poena.

Na početku utakmice prednost se smjenjivala na obje strane, ali je Cedevita uz precizan šut s poludistance uspjela da do poluvremena dođe do prednosti od 12 poena.

Nastavili su u istom ritmu i u nastavku meča, te su sredinom četvrte dionice stigli do maksimalne prednosti od 21 poena.

Uspjeli su košakaši FMP-a da iskoriste neke otvorene šuteve i do kraja utakmice smanje zaostatak na 14, ali ne i da ozbiljnije ugroze prednost rivala.

Poslije ove utakmice, Cedevita se nalazi na četvrtom mjestu na tabeli ABA lige uz četiri pobjede i isto toliko poraza, dok su košarkaši FMP-a na petoj poziciji s istim skorom.