29. 11. 2018. 20:30 >> 22:17
8

ZLATA VRIJEDNA POBJEDA

Crna Gora bolja od Letonije, korak bliže SP

Muška košarkaška reprezentacija Crne Gore savladala je večeras Letoniju u Rigi 84:75, u utakmici devetog kola I grupe kvalifikacija za Svjetsko prvenstvo.

Crna Gora sada ima skor 5-4, baš kao i Letonija i Ukrajina, ali najbolji međusobni skor na trećem mjestu, tri kola prije kraja.

Crna Gora u nedjelju dočekuje Tursku, Ukrajina gostuje Španiji, a Letonija Sloveniji.

Naša selekcija je odlično otvorila meč i brzo stigla do plus sedam 11:4, da bi domaćin do kraja uvodne dionice prišao na minus četiri 24:20, a početkom druge i poveo 25:24.

Ipak, to nije pokolebalo "crvene", koji su nakon trojke Nidama stekli šest poena prednosti 33:27. U završnici prvog dijela izabranici Zvezdana Mitrovića su imali i plus osam 44:36, a domaćin je do odmora prepolovio tu prednost 45:41.

U trećoj dionici je viđena rezultatska klackalica, pa je uoči posljednjih 10 minuta bilo neriješeno 61:61.

U četvrtoj četvrtini naša selekcija je imala više koncentracije, nakon trojke Dubljevića stekla je pet poena viška 72:67, da bi tada na scenu stupio Đurišić koji je do kraja ubacio devet poena i odbio nalet domaće selekcije, za konačnih 84:75 za Crnu Goru.

Crnogorsku selekciju do pobjede vodili su Bojan Dubljević sa 22 i Derik Nidam sa 19, Blagota Sekulić je dodao 15, a Nemanja Đurišić 12 poena.

U letonskoj selekciji najbolji je bio Martins Majers sa 27 koševa.

Tok meča:

4. četvrtina

Sekulić za 63:61. Izjednačio je domaćin, ali Dubljević pogađa trojku 66:63. Razigrao se Mejers, Letonija ponovo vodi 67:66. Trojka Ivanovića 69:67, sredina posljednje dionice.

Nova trojka Dubljevića za plus pet 72:67. Mejers nakon kontranapada 73:69. Trojka Đurišića za 78:71, dva minuta do kraja. Đurišić pogađa za 82:73, pobjeda je blizu. Kraj meča, 84:75 za Crnu Goru, važna pobjeda!

3. četvrtina

Popović je dao jedno od dva bacanja. Trojka Lomaša za minus dva 46:44. Sada je pogodio trojku Blums, vođstvo Letonaca 47:46. Dubljević vraća vođstvo našoj selekciji, izjednačio je u narednom napadu Mejers 49:49.

Silins pogađa trojku 52:50, nešto više od četiri minuta do kraja četvrtine. Rezultatska klackalica , vodi domaćin 54:53. Mejers iz reketa za plus tri 56:53. Sekulić je sa linije bacanja izjednačio 59:59. Kraj treće četvrtine 61:61.

2. četvrtina

Mejers smanjio na 24:22. Letonci su izjednačili 24:24, tajm-aut Mitrović. Prvo vođstvo Letonaca, ali Dubljević je pogodio pod faulom. Iskoristio je dodatno 27:25, tri i po minuta igre. Trojka Nidama za plus šest 33:27. Berzins je prepolovio našu prednost 35:32, četiri minuta do odmora.

Sekulic je dao dva bacanja, ali nova trojka Berzinsa. Trojku vraća Popović 40:35. Dubljević za plus osam , odgvorio je trojkom Blums 44:39. Gražulis za minus tri 44:41. Kraj prvog dijela, "crveni" vode 45:41.

1. četvrtina

Ivanović postiže prve poene na meču 2:0. Domaćin je poravnao, ali onda četiri poena u nizu "crvenih" 6:2. Trojka Nidama, pa Sekulić iz reketa za plus sedam 11:4.

Reagovao je domaćin, Vecvargas za tri 13:9. Ali, uzvraća Dubljević 15:9. Berzins, pa Ate za minus dva 15:13. Igra se koš za koš, Crna Gora vodi 20:18, dva i po minuta do kraja četvrtine.

Kraj prve dionice, Crna Gora vodi 24:20.