30. 11. 2018. 22:14   >>  23:56 1

UBJEDLJIV PORAZ

Budućnost pala u drugom poluvremenu

Košarkaši Budućnost Volija poraženi su večeras u Atini od Olimpijakosa 92:70 (25:20, 19:17, 32:14, 16:19), u utakmici desetog kola Evrolige.

Budućnost je odlično parirala domaćinu u prvoj četvrtini. "Plavi" su nakon trojke Erla Klarka poveli (13:10), ali je Olimpijakos do kraja uvodne dionice preokrenuo (25:20).

Na startu druge četvrtine odličan period podgoričkog tima, koji je sa linije slobodnih bacanja stigao do novog vođstva - 26:25. Međutim, Olimpijakos je uzvratio i serijom od devet poena ponovo preokrenuo rezultat.

Imao je domaći tim u tom periodu i dvocifrenu prednost, da bi Budućnost u posljednjem napadu promašila dva zicera za potpun priključak, pa je Olimpijakos na poluremenu imao sedam poena prednosti - 44:37.

Grčki tim je prelomio meč u trećoj četvrtini koju je riješio u svoju korist 32:14.

Olimpijakos je napravio seriju 13:0, a Njemanja Gordić je tek nakon četiri minuta igre postigao prve poene za "plave" u ovom dijelu igre.

U posljednjoj dionici prednost domaćih je samo rasla, a u jednom momentu je iznosila 27 poena (82:55).

Ipak, Budućnost je do kraja meča uspjela da ublaži poraz - 90:72.

Najbolji igrač meča bio je Zek Ledej, koji je meč završio sa 28 poena, uz šut iz igre 9/11, osam skokova i indeks korisnosti 42.

Istakao se i Vasilis Spanulis sa 17 koševa.

U podgoričkom timu Erl Klark je postigao 15, Nemanja Gordić je dodao 14, dok je Edvin Džekson meč završio sa 12 poena.

Podgorički tim doživio je osmi poraz ove sezone, u kojoj ima i dva trijumfa. Olimpijakos je upisao šestu pobjedu.

Budućnost Voli će u narednom kolu, 6. decembra, igrati sa Barselonom.