[ rtcg.me, mina ]

19. 03. 2019. 20:35   >>  20:13 10

EVROLIGA

Budućnost namučila Fenerbahče

Košarkaši Budućnost Volija poražena su od Fenerbahčea u Istanbulu 76:67, u utakmici 27. kola Evrolige.

Regionalni šampion, iako oslabljen neigranjem Norisa Kola i Devina Vilijamsa, bio je ravnopravan rival do pet minuta prije kraja meča.

Budućnost je sredinom druge četvrtine imala prednost od šest (31:25), dok je početkom posljednjeg dijela meča vodila 64:60.

Kod tog rezultata "plavi" su imali kontranapad, koji nije realizovao Gordić, nakon čega je Fener uhvatio ritam i slomio otpor "plavih".  Domaćin je pitanje pobjednika riješio serijom od 12:0 za vođstvo od 76:66 u 38. minutu...

Najefikasniji u pobjedničkom timu bio je Nikola Kalinić sa 14, dok je poen manje ubacio Jan Veseli.

U ekipi Budućnosti najbolji je Erl Klark sa 20.

Budućnost će u narednom kolu, u četvrtak, ugostiti Efes.

4. četvrtine

Trojka Bela, na drugoj strani precizan Slukas 61:60. Erl Klark koš i faul, potom je iskoristio dodatno 64:60, osam minuta do kraja. Kalinić, pa Slukas za izjednačenje 64:64. Bitadze nakon ofanzivnog skoka 66:64. Poravanao je Veseli sa linije slobodnih bacanja 66:66.

Gudurić iz teške pozicije 68:66, 4.15 do kraja meča. Trojka Alija 72:66, sve teže za "plave". Kalinić za plus osam 74:66, dva minuta do kraja. Kraj meča, poraz Budućnosti 76:67.

3. četvrtina

Pogađa Meli na startu nastavka 39:38. Preokret domaćih, ali uzvraća Barović 41:40. Trojka Melija, opet vodi Fener 45:44. Kotil Klark iz reketa, ali trojka Alija 48:46, 4.40 do kraja treće četvrtine. Popović vraća stvari u egal 48:48.

Četiri poena u nizu Fenera 52:48. Koš Erla Klarka pod faulom. Dao je i dodatno 52:51. Trojka Slukasa, ali Podgoričani mini serijom 4:0 stižu do izjednačenja, kraj treće dionice 58:58.

2. četvrtina

Trojka Popovića za izjednačenje 19:19. Igra se koš za koš 23:23, dva i po minuta igre. Koš Bitadzea, uz faul, potom je dao i dodatno 26:23. Uzvratio je Veseli u narednom napadu. Barović donosi pet poena prednosti "plavima" 30:25, sredina druge četvrtine.

Džekson za 33:25, 3.35 do odmora. Barović koš i faul. Dao je i dodatno 36:26, na drugoj strani Meli. Trojka Muhameda , domaćin je prepolovio prednost Budućnosti 36:31. Barović nakon ofanzivnog skoka za 39:33. Fener je smanjio do odmora 39:36.

1. četvrtina

Erl Klark je pogodio sa poludistance, uzvratio je Guler 2:2. Opet Guler, domači vode 6:3, tri minuta igre. Kalinić sa linije slobodnih bacanja 8:3. Gordić nakon prodora, ali Kalinić na drugoj strani pogađa trojku 11:5.

Trojka Erla Klarka, Budućnost je prišla na 14:10. Grin za plus sedam 19:12. "Plavi" su sa četiri poena u nizu završili uvodnu dionicu 19:16.