21. 03. 2019. 22:31 >> 22:02

LJUT ZBOG IGRE U ODBRANI

Repeša: Ne smijemo da dozvolimo lake poene protivniku

Trener košarkaša Budućnost Volija Jasmin Repeša istakao je da je ekipa dozvolila Efesu previše lakih poena.

Efes je slavio u "Morači" 91:84 i nanio "plavima" osmi uzastopni poraz. Gosti su u prvom dijelu ubacili čak 53 poena...

“Loše smo otvorili oba poluvremena, pozitivno je što se nijesmo predavali i probali smo da se vratimo do kraja u meč. Nije mi drago nakon jako dobre defanzive u Istanbulu, da smo danas odigrali očajnu odbranu. U jednom momentu kod serije gostiju 7:0 nijesmo napravili nijedan faul i tada smo zvali tajm aut. Može se desiti da promašimo i pogriješimo u napadu, ali ne smiju se dozvoliti laki poeni protivniku. Odigrali smo daleko bolje u Istanbulu, ne smijemo dozvoliti 53 poena u poluvremenu, ili da protivnik šutira za dva poena 60% odsto. Toliko banalnih grešaka, nepovezanosti u odbrani, poena iz reketa. To je katastrofa. Istina je da su oni najkreativnija ekipa u Evroligi, mislim da nijedan drugi tim nema toliko igrača u spoljnoj liniji koji mogu stvoriti toliko poena. Uz sav respekt prema njima nijesmo im smjeli dozvoliti lake poene, morali smo praviti više faulova.”, rekao je Repeša.