rtcg.me/Mina

25. 03. 2019. 20:58   >>  20:55 22

PLEJ-OF ABA LIGE

Budućnost poražena u Zagrebu

Košarkaši Budućnost Volija poraženi su na startu polufinalne serije plej-ofa ABA lige.

Budućnost je večeras u Zagrebu poražena od Cedevite 83:90 (21:18, 16:20, 28:21 i 25:24).

U vrlo dinamičnoj i neizvjesnoj utakmici u Zagrebu, ekipe su se tokom prvih 20 minuta često smjenjivale u vođstvu, da bi Cedevita sredinom treće četvrtine stekla kontrolu.

Cedevita je stečenu prednost uspjela da prenese i u posljednju dionicu u kojoj su riješili utakmicu u svoju korist.

Domaći tim do pobjede vodili su Džastin Kobs sa23 i Džejkob Pulen sa 20, dok je Eldžin Kuk dodao 14 poena.

U ekipi Budućnosti najbolji je bio Erl Klark sa 23 poena.

Dvocifreni su bili i Noris Kol sa 13 i Nemanja Gordić sa 11 poena.

U polufinalu igra se na dvije pobjede.

Revanš će biti odigran 31. marta u Podgorici, dok će Cedevita biti domaćin eventualne treće utakmice 7. aprila.

TOK MEČA:

4. četvrtina:

Šehović trojkom otvara posljednju dionicu, ali Pulen je nezaustavljiv, postiže trojku za 68:62. Zagrepčani održavaju prednost, ne dozvoljavaju "plavima" da dođu do izjednačenja.

Cedevita na 5:35 minuta do kraja ponovo ima plus 8, što je i najveća prednost večeras - 76:68.

Budućnost pravi seriju 5:0 i prilazi na 3 poena razlike.

Klark postiže važnu trojku za 80:76, na 3.14 minuta do kraja.

Bitadze je napravio petu ličnu i morao je da napusti igru.

Sve je praktično završeno, Cedevita ima plus 9 (87:78) na minut do kraja meča.

3. četvrtina:

Cedivita odmah na staru drugog poluvremena dolazi do preokreta - 45:40. Međutim, uzvraća Budućnost i vraća prednost -  45:46.

Neriješeno na polovini treće dionice - 50:50.

Problemi za Budućnost, po četiri lične greške imaju Bitadze i Barović.

Domaći imaju plus 4 na 1.22 minuta do kraja četvrtine - 59:55.

Cedevita je odlično odigrala treću dionicu - 28:21 i u posljednjih deset minuta ulazi sa 6 poena prednosti - 65:59.

Pulen je odigrao odlično finiš ovog perioda, pa su Zagrepčani imali i osam poena prednosti u jednom momentu.

2. četvrtina:

Suad Šehović je pogodio za tri poena i ne da Cedeviti da se odlijepi - 23:21.  "Plavi" dolaze do novog vođstva, preokret poenima Popovića -25:27.

Igra se koš za koš, a "plavi" na dva minuta do kraja poluvremena imaju dva poena prednosti - 32:34.

Borbeno je bilo u finišu četvrtine, koju je  Budućnost riješila u svoju korist 20:16.

1. četvrtina:

Nakon sto je Cedevita povela 4:0, Budućnost je napravila seriju od 6:0 preko Kotija Klarka i Džejmsa Bela.

Odlična igra u odbrani "plavih", trojka Bela i zakucavanje Klarka odveli su goste na plus 6 - 7:13, nakon 4.10 minuta igre u prvoj dionici.

Džejms Bel,bivši igrač Cedevite  pogađa treću trojku - 10:16.

Cedevita pravi seriju od 9:0, a prvu dionica završena je rezultatom 21:18.

Podgorički i zagrebački tim ligaški dio šampionata završili su sa istim učinkom, po 16 pobjeda i šest poraza, ali je drugo mjesto i eventualna majstorica u polufinalnoj seriji zahvaljujući boljem međusobnom skoru pripala hrvatskom šampionu.

Cedevita je prvi ligaški međusobni duel pred svojim navijačima dobila 63:58, dok je u Podgorici slavila Budućnost 80:78.