12. 04. 2019. 21:11 >> 21:17
53

KOBNA TREĆA ČETVRTINA

Ubjedljiv poraz Budućnosti

Košarkaši Budućnost Volija poraženi su večeras od Crvene zvezde u Beogradu 91:72, u prvoj utakmici finala plej-ofa ABA lige.

Loša treća četvrtina i svega pet postignutih poena za osam minuta koštalo je podgorički tim povoljnijeg rezultata.

Domaćin je u tom dijelu meča napravio seriju 17:2 i u 28. minutu stekao prednost od 15 poena (62:47),

Razlika je u 36. minuta iznosila i 27 poena (89:62)

Regionalni šampion poveo je na startu 6:0, a istu prednost imao je više puta i u drugoj četvrtini.

Domaćin je serijom 11:2 napravio preokret i poveo 43:40, a drugu četvrtinu završio je sa 45:42.

Uslijedila je treća četvrtina, možda i jedna od najsalabijih podgoričkog tima ove sezone, koja je šampionu Srbije omogućila vođstvo na startu serije.

Beogradski tim do pobjede vodili su Bili Beron sa 16 i Ognjen Dobrić sa 12 poena.

U podgoričkom timu dvocifren je bio samo Noris Kol sa 18 poena.

Crvena Zvezda biće domaćin i drugog meča, u nedjelju u 19 sati.

U finalu igra se na tri pobjede.

Tok meča:

4. četvrtina

Rivers pogađa, Zvezda opet na plus 15, uzvraća Bel trojkom 67:55. Druga vezana trojka Budućnosti, sada je pogodio Nikolić 69:58. Čović nakon prodora 73:60, 6.19 do kraja meča.

Trojka Lazića , pa trojka Riversa za plus 20 - 80:60, nešto više od četiri minuta do kraja. Treća trojka Zvezde u ovoj dionici, Beron je sada pogodio za 84:61. Sada je i davidovac pogodio trojku, Zvezda na plus 25 87:62.

zvezda je rutisnki privela meč do konačnih 91:72.

3. četvrtina

Tehnička greška Lazića, ali Kol ne koristi bacanje. Iskupio se Ameikanac trojkom za izjednačenje 45:45. Istom mjerom uzvraća Beron. Druga vezana trojka Beron za plus šest 51:45. Erl Klark je smanjio na 51:47. Cirbes je pogodio pod faulom. Dao je i dodatno 54:47, 4.35 do kraja dionice.

Perperoglu je dao dva bacanja, najveća prednost Zvezde 56:47. Faje zakucava nakon kontranapada 58:47. Beron za plus 15 62:47. Bel je iskoristio dva bacanja 62:50. Vilijams je pogodio uz faul, ali nije dao dodatno. Na drugoj strani, u posljednjim sekundama četvrtine Dobrić pogađa trojku 65:52.

2. četvrtina

Simanić za tri, na drugoj strani Barović . Trojka Kotija Klarka za plus četiri Budućnosti 25:21. Nesportski faul Kej Si Riversa, Barović je dao jedno od dva bacanja 26:21. Erl Klark je dao dva bacanja, najveća prednost Budućnosti 28:22. Perproglu pogađa 28:24,5.50 do odmora.

Beron za tri, ali na drugoj strani koš , uz faul Gordića. Dao je i dodatno 33:27. Beron nakon prodora, Zvezda je prišla na 35:32. Džekson je iskoristio jedno od dva bacnaj, ali je došao do lopte i pogodio sa poludistance 38:32, 2.48 do odmora. Pet poena u nizu Čovića, Zvezda na minus jedan 38:37.

Cirbes donosi preokret 41:40. Serija domaćih 11:2 za plus tri 43:40, 49 sekundi do odmora. Faje zakucava, potom Barović sa zvukom sirene ne koristi zicer, nakon 20 minuta igre Zvezda vodi 45:42.

1. četvrtina

Trojka Bitadzea za 3:0. Još jedna trojka Bitadzea, uzvraća Odžo 2:6. Beron nakon prodora 4:6, dva i po minuta igre. Igra se koš za koš, "plavi" vode 8:7. Trojka Davidovca, prvo vođstvo Zvezde 10:8.

Sada je za tri pogodio Faje, serija domaćina 8:0 za 13:8. Kol prekida seriju Zvezde 13:10, tri minuta do kraja dionice. Gordić nakon kontranapada za minus jedan 13:12. Četiri vezana poena Kola za vođstvo Budućnosti 16:14. Dobrić nakon ofanzivnog skoka za novi preokret, uzvraća Koti Klark na isti način 18:17. Barović za 20:18, kraj uvodne dionice.