17. 04. 2019. 21:04   >>  21:24 44

"PLAVI" PRODUŽILI SERIJU

Šampion se ne predaje, Budućnost savladala Zvezdu

Košarkaši Budućnost Volija savladali su Crvenu zvezdu sa 80:72 (18:25, 27:25, 21:8, 14:14 ), u trećoj utakmici finala plej-ofa ABA lige i smanjili na 1:2 u pobjedama. Odlučujuća je bila treća četvrtina u kojoj su "plavi" stigli do preokreta i riješili je u svoju korist rezultatom 21:8.

Beogradski tim dobio je prva duela pred svojim navijačima (91:72 i 107:69).

Odlična treća četvrtina i veliki preokret najavili su trijumf domaćina i produžetak finalne serije.

Podgorički tim do velikog preokreta došao je serijom od 14:0 za prvu dvocifrenu prednost u 30. minutu (66:56).

Regionalni šampion u posljednjem dijelu uspio je da sačuva prednost i upiše prvi trijumf protiv beogradskog tima ove sezone.
Treća utakmica finalne serije plej-ofa počela je i kao prethodne dvije u Beogradu. Podgoričani su imali dosta defanzivnih problema, ali ni crveno-bijeli nijesu briljirali.

Poslije početnog vođstva Budućnosti, Zvezda je napravila seriju od 7:0 i preuzela kontrolu nad utakmicom.

Zvezda je u jednom trenutku druge četvrtine uspjela da dođe do 12 poena prednosti, ali je Budućnost do poluvremena predvođena Kotijem Klarkom i Norisom Kolom uspjela da smanji zaostatak na 45:50.

U istom ritmu nastavila je ekipa Jasmina Repeše i u trećoj četvrtini. Kvalitetnijom odbranom zatvorili su prilaze košu, pa su predvođeni Kortnijem Klarkom sredinom treće dionice stigli do izjednačenja (56:56).

Serija Budućnosti, koja je na kraju iznosila 16:1, nastavila se i posle tajm-auta gostiju. Klarku se pridružio i Noris Kol, pa je domaćin u jednom trenutku vodio i sa 10 poena razlike (66:56).

U nastavku susreta Budućnost je bez većih problema kontrolistala ritam meča i lako ga privela kraju u svoju korist.

Junak trijumfa bio je Noris Kol sa 20, Koti Klark je ubacio 14, dok je Edvin Džekson meč završio sa deset poena.

U ekipi Crvene zvezde najbolji je bio Kelvin Krisvel Rivers sa 19 koševa.

Budućnost će biti domaćin i četvrtog meča, u petak u 19 sati.

U finalu igra se na tri pobjede.

4. četvrtina

U prva dva minuta posljednjeg dijela igre nije bilo poena, da bi potom pogodili Odžo i Kol - 68:60.

Džejms Bel trojkom za 71:62 diže pubiliku na noge.

Budućnost čuva prednost, a Džekson sa distance donosi velih plus 10 - 75:65, na dva i po minuta do kraja.

Kol pogađa za 78:69 i dovodi "plave" na korak od pobjede, na minut do kraja.

3. četvrtina

Loš početak drugog poluvremena za "plave", izgubljena lopta pa promašaji Kotija Klarka i Barovića. Budućnost je bila bez poena preko dva minuta, ali srećom je i Zvezda na drugoj strani iskoristila samo jedan napad, pa je ostala razlika kao na poluvremenu - minus 5.

Koti Klark pogađa uz faul i smanjuje na minus 2, ali Faje trojkom smiruje domaće navijače - 50:55. Koti Klark nosi domaće, Budućnost na 4:38 minuta do kraja dionice dolazi do izjednačenja - 56:56, a potom i sa linije slobodnih bacanja donosi vođstvo.

Serija Budućnosti 10:0 za plus 6 - 62:56, na minut i 53 sekunde do kraja četvrtine. Sjajan prodor Norisa Kola u kontri, prethodno je Nikolić pogodio uz faul.

Potom i namjerna lična Berona, što "plavi" koriste za bijeg na plus 8. Zvezda oko 4 minuta bez poena.

Kraj treće dionice koju je Budućnost dobila rezultatom 21:8.

2. četvrtina

Kej Si Riversa pogađa trojku 28:18, uzvraća Nikolić za dva. Nova trojka Riversa, Zvezda ponovo na plus 10 - 33:23. Trojka Nikolića , Budućnost je prepolovila minus 33:28. Kol sa poludistance 33:30, 6.35 do odmora.

Pet poena u nizu Riversa 38:30. Kol, pa Biatde nakon kontranapada za minus četiri 38:34. Tehnička greška klupi Budućnosti , Rivers je dao tri bacanja 41:34. Lazić za dva, pa trojka Berona, gosti na plus 12 - 46:34. Kol opet sa poludistance za minus devet 46:37.

Četiri uzastopna poena Budućnosti 47:41. Rivers je dao dva od tri bacanja 49:43, 1.15 do odmora. Koti Klark pod faulom pogađa. dao je i dodatno 49:45. Beron je pogodio jedno od dva bacanja 50:45, kraj prvog dijela.

Incidenti na tribinama iza klupe Crvene zvezde. Utakmica je bila prekinuta nekoliko minuta...

1. četvrtina

Kol nakon prodora za 2:0, uzvraća Cirbes zakucavanjem 2:2. Trojka Lazića za preokret , tri minuta igre 7:4. Cirbes donosi pet poena viška 9:4. Zakucao je Erl Klark pod faulom, ali nije dao dodatno. Na drugoj strani opet Cirbes, plus tri za Zvezdu 11:8.

Trojka Džeksona za izjednačenje 11:11. Trojka Čovića iz teške pozicije, Zvezda opet na plus pet 16:11. Odžo je dao dva bacanja za 18:11. Trojka Bela, ali istom mjerom uzvraća Čović 21:14. Kej Si Rivers za plus devet 23:14, posljednji minut.

Četiri poena u nizu "plavih" 23:18. Kej Si Rivers u posljednjim sekundama četvrtine za 25:18.

Beogradski tim dobio je prva duela pred svojim navijačima.

U prvom meču slavila je 91:72, a u drugom 107:69.