19. 04. 2019. 21:01   >>  20. 04. 2019. 09:01 27

FINALE ABA LIGA

Kol i Džekson srušili Zvezdu, Budućnost izborila majstoricu

Košarkaši Budućnosti izborili su majstoricu u finalu ABA lige, pošto su u četvrtom meču pobijedili Crvenu zvezdu u "Morači" 84:80.

Podgorički tim odlučujuću prednost stekao je u samom finišu, nakon serije od devet uzastopnih poena za vođstvo od 79:72, 47 sekundi prije kraja.

Beogradski tim u većem dijelu četvrtog meča bio je u vođstvu, koje je u 25. minutu iznosilo deset poena (51:41).

Budućnost su do pobjede i potpunog povratka u borbu za trofej vodili Noris Kol sa 31 i Edvin Džekson sa 23, dok je Erl Klark meč završio sa 15 poena.

Najefikasniji u ekipi Crvene zvezde je Bili Beron sa 24 poena.

Odlučujući, peti meč finala biće odigran u ponedjeljak u Beogradu.

Podgorički i beogradski tim i prošle sezone bili su akteri finala plej-ofa, u kojem je Budućnost slavila 3:1.

4. četvrtina

Trojka Džeksona 60:58. Potom je Kol pogodio nakon kontranapada 62:58, devet minuta do kraja. Uzvratio je Daviddovac 62:50. Tehnička greška klupi "plavih". Jedan poen je dala Zvezda nakon toga 62:61. Faje je dao dva bacanja, Zvezda opet vodi 63:62. Kol nakon prodora 64:63.

Rivers je dao dva bacanja 65:64, šest minuta do kraja. Faje za plus četiri, u narednom napadu pogađa Kol 68:66. Trojka Erla Klarka za minus jedan 70:69. Kol je poravnao nakon tehničke greške klupi Zvezde. Dobrić vraća vođstvo gostima 72:70, tri minuta do kraja.

Četiri poena u nizu Kola za preokret 74:72. Trojka Džeksona za plus pet 77:72! Kol za plus sedam 79:72, nadomak pobjede su "plavi", 47 sekundi do kraja! Budućnost je u penal završnici sačuvala pobjedu 84:80.

3. četvrtina

Trojka Berona na startu 41:35, uzvraća Erl Klark 41:37. Još jedna trojka Berona , na drugoj strani Kol pogađa za dva 44:39. Sada je Dobrić pogodio trojku 49:41. Odžo je pogodio uz faul, ali nije dao dodatno 51:41. Kol nakon prodora , ali poenatirao je Cirbes na drugoj strani 53:44, tri i po minuta do kraja dionice.

Trojka Erla Klarka, Budućnost na samo minus tri 53:50. Gordić je pogodio uz faul, dao je i dodatno 53:53, 2.10 do kraja. Džekson je sa linije bacanja donio preokret 57:56. Odžo je vratio vođstvo zvezdi 58:57, kraj treće dionice.

2. četvrtina

Gordić polovičan sa linije bacanja 25:21. Džekson sa poludistane 25:23, tri i po minuta igre. Džekosn, pa Gordić za preokret 27:25. Beron vraća stvari u egal 27:27. Srtija gostiju 4:0, prekida je Erl Klark, vodi Zvezda 31:29.

Cirbes , pa zakucava Davidovac 36:29, tri minuta do odmora. Kol je pogodio uz faul. Dao je i dodatno 38:32. Trojka Erla Klarka sa zvukom sirene 38:35.

1. četvrtina

Odžo zakucava, uzvraća Kol koji je pogodio pod faulom. Dao je i dodatno 3:2. Istom mjerom uzvraća Dobrić 5:3. Poravnao je Barović. Trojka Berona 8:5, malo više od tri minuta igre.

Pet poena Džeksona za preokret 11:10. Druga vezana trojka Džeksona 14:10, sredina dionice. Četiri poena u nizu gostiju za izjednačenje 14:14. Druga trojka Berona , vode gosti 20:18. Sada je trojku pogodio Faje, Zvezda ima plus četiri 23:19.

Nesportski faul Lazića, Bel polovičan sa liniej bacanja 23:20. Kraj prve dionice, Zvezda vodi 25:20.