[ Izvor: B92, Objavila: M.M.Lj. ]

08. 07. 2019. 09:09 >> 09:09

TRIJUMF NETSA

Drugi poraz Hrvatske u NBA Ljetnjoj ligi

Košarkaška reprezentacija Hrvatske zabilježila je i drugi poraz u NBA Ljetnjoj ligi.

Hrvatska je doživjela novi ubedljiv poraz, ovog puta od Bruklin Netsa rezultatom 74:58.

Prethodno, Hrvati su izgubili meč protiv Detroit Pistonsa sa 96:80.

Hrvatska se relativno dobro držala tokom prvog poluvremena i, iako je gubila i sa čak 15 razlike, uspjela da na pauzu ode sa samo -4.
Gosti su se u Las Vegasu dobro držali i čak uspjeli da povedu tokom trećeg kvartala, ali je Bruklin ubacio u brzinu više tokom posljednjih deset minuta i pokazao klasu u odnosu na Hrvate.

U pobjedničkom sastavu Rodion Kuruks i Džanan Musa su ubacili po 15 poena, dok su se kod Hrvata istakli Vranković sa 12, te Šakić i Čakarun sa po 11 poena.

Pobjedom su Ljetnju ligu počeli Denver Nagetsi našeg Nikole Jokića, koji naravno nije igrao, rezultatom 84:79 protiv Orlando Medžika.
Najbolji kod Nagetsa bio je Terens Dejvis sa 22 poena, 16 je imao Gudvin, a Vlatko Čančar 12, uz pet skokova.

Njujork Niksi nisu uspjeli da savladaju Finiks Sanse poslije produžetka (100:105), a pobjede su ostvarili i Klivlend protiv Čikaga (82:75), Majami protiv Jute (93:81), Portland protiv Hjustona (97:87) i Memfis protiv Klipersa (87:75).