23. 11. 2019. 21:31 >> 21:58

ERSTE LIGA

Pobjede Ibra i Lovćena

Košarkaši Lovćena 1947 Bemax dobili su derbi sedmog kola Erste lige.

Cetinjani su u Podgorici bili bolji od Studentskog centra Voli rezultatom 85:70.

Gosti su u "Kući košarke" bili u prednosti cijelo vrijeme, a već na otvaranju meča stigli su do 11:5.

Pred kraj prve četvrtine ekipa Zorana Kašćelana povela je 22:13, nakon čega su domaći odgovorili sa šest vezanih poena i prišli na minus 3.

Ipak vrlo brzo Lovćen je opet preuzeo kontrolu nad susretom i nakon 15 minuta imao je prednost 32:23, da bi na poluvremenu bilo 46:38.

U trećoj četvrtini Cetinjani su imali konstantno dvocifrenu prednost, a pobjedu su potvrdili u posljednjem periodu kada su serijom 9:0 stigli do 75:54!

Mašan Vrbica bio je najbolji u pobjedničkom timu sa 20 poena i sedam asistencija, Emir Hadžibegović uz 15 poena imao je i 12 skokova. 13 poena dodao je Vukota Pavić, 12 Milutin Đukanović, 10 Miloš Popović.

Na drugoj strani 15 poena i devet skokova Alekse Popovića, 12 poena Fedora Žugića.

Lovćen i Studentski centar sada imaju po pet pobjeda.

Lider je Sutjeska koja je bez poraza, a u sedmoj rundi nadigrala je Jedinstvo 1950 u gostima 89:69.

Najefikasniji kod Sutjeske bio je Miloš Vujović sa 18 poena, po 14 su ubacili Lalović i Čvorović, dok je Goranović dodao 10.

Kod Jedinstva odličan je bio Nenad Vuković sa 17 poena i 11 asistencija.

Ibar je i dalje prvi pratilac nikšićkog kluba. Rožajci su na skoru 6-1 pošto su savladali u gostima Primorje 75:68.

Najbolji u pobjedničkom timu sa 22 poena bio je Simović, pratio ga je Čekić sa 13 i 9 skokova.

Kod Primorja se istakao Kuzmanović sa 16 poena, po 12 su ubacili Žarić i Rutešić.

Prvu pobjedu ove sezone u Erste ligi ostvarili su košarkaši Zete.

Golubovčani su u gostima nadigrali All Stars 74:63.

Vaso Popović je blistao sa 25 poena, a Raičković je dodao 15 poena. Na drugoj strani 17 poena Nikaljevića, 13 Bogojevića.

Pobjedu je slavio i Teodo koji je sa 63:59 trijumfovao u Danilovgradu.

Meč na mali broj poena igrao se u ritmu Boškovića koji je duel završio sa 25 poena i 13 skokova. Vuković je dodao 13 poena.

Na drugoj strani 15 poena Jovovića, 11 Anđelića.