27. 09. 2013. 22:09 >> 22:09

MEMORIJAL LJUBO JOVANOVIĆ

Budućnost i Radnički u finalu

Budućnost i Radnički igraće u finalu 1. Memorijalnog turnira ''Ljubo Jovanović'' koji Košarkaški savez Crne Gore organizuje u Podgorici u znak sjećanja na tragično stradalog crnogorskog košarkaša. Crnogorski šampion je u polufinalu savladao Lovćen 82:54, dok je tim iz Kragujevca slavio protiv Sutjeske 74:56 .

Budućnost je sjajno otvorila meč i u 3. minutu vodila je 11:3 nakon druge trojke Suada Šehovića. U redovima Lovćena raspoloženi su bili Zejak i Vrbica, koji je trojkom smanjio zaostatak na četiri poena (13:9) u 4. minutu. Nakon druge trojke Vrbice, Cetinjani su prišli na 17:15 u 7. minutu, a nakon prve četvrtine ''plavi'' su vodili 22:17.

Nakon što je Jović pogodio i smanjio zaostatak Lovćena na pet poena (24:19), Budućnost je u narednih pet minuta bila sjajna u odbrani i napravila je seriju 16:2, kojom je došla do 19 poena prednosti (40:21) nakon poena Akindelea u 17. minutu. ''Plavi' su do kraja druge četvrtine uvećavali prednost, pa su na velikom odmoru vodili 48:25 nakon četiri vezana poena Vitkovca.

Nakon trojke Vukadinovića, Lovćen je smanjio zaostatak nan 15 poena (49:34), ali je Mugoša pogodio trojku za ''plus 21'' (55:34) u 26. minutu. Akindele je bio odličan pod koševima, postigao je četiri vezana poena, pa su izabranici Igora Jovovića na kraju treće četvrtine vodili 62:41.

Do kraja meča jedina dilema bila je razlika sa kojom će crnogorski šampion doći do pobjede - nakon poena Kolmena, ''plavi'' su došli do rekordna 34 poena prednosti (82:48) u 39. minutu.

U prvom polufinalu,Sutjeska je odlično otvorila meč i u 4. minutu vodila je 8:0, nakon čega je Radnički postigao devet vezanih poena i prvi put poveo u 7. minutu nakon poena Lešića. Tim iz Kragujevca imao je i četiri poena prednosti (14:10), ali su Nikšićani za koje je nastupao i Vladimir Dašić do kraja prve četvrtine preokrenuli na 16:14.

Izabranici Dušana Dubljevića održavali su predost i u drugoj četvrtini, u 12. minutu bilo je 21:17, a nakon dvojke i trojke Grabovice imali su i ''plus osam'' (28:20) u 16. minutu. Radnički je serijom 10:2 došao do izjednačenja (30:30), ali je Dašić pogodio u posljednjim sekundama druge četvrtine za vođstvo na poluvremenu 32:30.

Sili je predvodio Radnički na početku treće četvrtine, postigao je osam poena pa je njegov tim poveo 38:34 u 24. minutu. Nakon što je Sutjeska smanjila zaostatak na dva poena (38:36), uslijedila je serija tima iz Kragujevca 14:2, koju je zaključio Kalinić za vođstvo 52:38 u 29. minutu.

Sutjeska je posljednji put zaprijetila u 35. minutu kada je Čak pogodio sa linije slobodnih bacanja i smanjio zaostatak na pet poena (57:52). Izabranici Miroslava Nikolića su do kraja meča napravili seriju 17:4 i došli do ubjedljive pobjede - 74:56.

Najefikasniji u pobjedničkom timu bili su Di Džej Sili sa 23, Sava Lešić sa 14 i Nikola Kalinić sa 12 poena.

U redovima Sutjeske najbolji je bio Vladimir Dašić sa 21 poenom.

Meč za treće mjesto igra se u subotu u 17 sati, a finale je na programu od 20 sati i 15 minuta uz prenos na Televiziji Crne Gore.

(teksti i foto:sajt KSCG)