9.8 °C

FIBA LIGA ŠAMPIONA 14. 01. 2020. 22:10   >>  22:15 0

FIBA LIGA ŠAMPIONA

Mornar nadigrao Bamberg, ne odustaje od druge faze

Mornar je savladao Bamberg u "Topolici“ 77:73, u utakmici 11. kola FIBA Lige šampiona i upisao četvrtu pobjedu u grupi C.

Barani su tako zadržali šanse za plasman dalje, na tri kola prije kraja imaju dvije pobjede manje u odnosu na mjesta koja vode dalje. Ta mjesta zauzimaju Nižnji i Peristeri, koji se sjutra sastaju u Novgorodu.

Mornar je odlično otvorio meč, pa je sredinom uvodne dionice stigao do dvocifrene prednosti 20:7. Bamberg je uzvratio serijom 8:0, ali je Pulen košem i dodatnim bacanjem Mornaru donio sedam poena prednosti nakon deset minuta igre.

Bamberg je na startu druge četvrtine serijom 7:0 izjednačio (25:25). Ipak, Mornar je na veliki odmor otišao sa plus četiri 45:41, da bi do nove dvocifrene prednosti naš tim stigao serijom od 6:0 za vođstvo od 61:49, tri i po minuta prije kraja treće četvrtine.

Bamberg je do kraja tog dijela igre prišao na minus sedam 62:55, a onda je posljednju dionicu otvorio sa dva uzastopna koša, za minus tri 62:59.

Voler i Nidam su trojkama odbili nalet gostiju 68:59, da bi Voler trećom trojkom u ovoj dionici donio novu dvocifrenu prednost 71:61, četiri minuta i 45 sekundi prije kraja.

Ipak, Bamberg se nije predavao, prišao je na 73:71, 45 sekundi prije kraja, ali je Nidam trojkom stavio tačku na trijumf Barana.

Mornar u sljedećem kolu, 21. januara, gostuje Peristeriju.